• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Putin: Yeni dönemde işler eskisi gibi olmayacak

Putin: Yeni dönemde işler eskisi gibi olmayacak
0 0

.

19 Mart 2018 Pazartesi 00:18

Putin, Manej Meydan’ındaki zafer konuşmasının ardından seçim kampanyasının yürütüldüğü merkezde basının sorularını yanıtladı. Rus liderin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

Yeni devlet başkanlığı dönemimde işler eskisi gibi devam etmeyecek. Yeni bir atılım yapmamız gerekiyor.

 

Seçmenlere minnettarım.

 

(Yeni dönemde Rusya’nın yeni bir Putin mi, yoksa eski Putin’i mi göreceği sorusu karşısında) Her şey akıyor, her şey değiyor.

 

(İngiltere topraklarında bir çeşit sinir gazı ile zehirlenip komaya giren eski Rus çifte ajan ve kızının başına gelenler hakkındaki bir soru karşısında) İngiltere’de askeri düzeyde bir sinir gazı kullanılmış olsaydı kurbanların sayısı çok daha fazla olurdu. Rusya’nın elinde bu tür silahlar yok. Kimyasal silahlarımızın hepsini uluslararası gözlemcilerin denetiminde imha ettik. Rusya’nın böyle bir şey yapacağını söylemek, anlamsız laflar, saçmalık. Soruşturma sürecinde İngiltere hükümetiyle çalışmaya hazırız.

 

Hükümetteki herhangi bir değişiklik resmi olarak yeni dönemde görevime başlamam ardından yapılacak.

 

Şu an için herhangi bir anayasal reform planım yok.

 

(Bir sonraki seçimlerin düzenleneceği 2024’ten sonra da seçimlerde aday olmayı planlayıp planlamadığı sorusu karşısında) İsterseniz yılları sayalım. Şu anda böyle bir soru soruluyor olması komik. Zira 100 yaşına kadar burada (devlet başkanlığı koltuğunda) oturacak değilim.

 

KAYNAK: SPUTNİK

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha