• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Rihanna'dan Trump'a: 'Akıl hastası'

Rihanna'dan Trump'a: 'Akıl hastası'
0 0

ABD Başkanı Donald Trump'ın tutarsız dış politikası ve ülkesini yönetme biçimine keskin ve sert eleştiriler sadece yabancılardan değil kendi vatandaşlarından da geliyor.

10 Ekim 2019 Perşembe 00:38

Ünlü şarkıcı Rihanna, Trump için, "Amerika'daki en akıl hastası insan" yorumunu yaptı. 

 

'ABD'nin en yakın müttefiki' olarak nitelediği Kürtleri, Türkiye'nin saldırısı karşısında tek başlarına bırakan ve askerleri çekme kararı alan Trump'ın iç politikadaki kararları da aynı ölçüde sorgulanıyor ve toplumun hemen her kesiminden tepkiyle karşılaşıyor.

 

Rihnna'nın Trump'a tepki gösterme gerekçesi ise, Trump'ın Teksas'taki silahlı saldırı ile ilgili, 'akıl hastalığı sorunu' yorumu yapması. 

 

Rihanna, El Paso, Teksas, Dayton ve Ohio'da meydana gelen, 32 kişinin hayatını yitirdiği saldırılarla ilgili, "Kahredici" yorumunu yaptı ve, "İnsanlar yasal yollardan satın alınabilen ve savaşlarda kullanılan silahlarla katlediliyor. Bu normal değil. Hiçbir şekilde normal olmamalı" ifadelerini kullandı.

 

El Paso saldırısının ardından Trump, 'nefret' saldırısını 'ödleklik eylemi' olarak nitelendiren bir tweet paylaşımında bulundu.

 

Ancak El Paso saldırganı, Walmart'ta insanların üzerine ateş açmadan önce, ırkçı, göçmenlik karşıtı bir manifesto yazdı ve saldırından önce 'Latin istilası' uyarısıyla bu manifestoyu yayımlandı.

 

Rihanna, Vogue Dergisi'ne yaptığı açıklamada, saldırının insan derilerinin rengi nedeniyle farklı bir şekilde sınıflandırıldığını söyledi ve, "Bu insanların yüzüne bir tokat. Tümüyle ırkçı." diye konuştu.

 

"Aynı silahla bir Arap adamı Walmart'a koyun ve Trump orada oturup bu saldırıyı akıl hastalığına bağlamayacaktır" tepkisini gösteren Rihanna, "Şu an ABD'deki en akıl hastası kişi görünen o ki başkanın kendisi" eleştirisinde bulundu. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha