• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Rusya: ABD, Venezuela sınırına Özel Kuvvetler birliklerini ve silah gönderiyor

Rusya: ABD, Venezuela sınırına Özel Kuvvetler birliklerini ve silah gönderiyor
0 0

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'nin yarın Venezuela muhalefetiyle gerçekleştireceği 'insani yardım provokasyonu' için Venezuela sınırına Özel Kuvvetler birliklerini silah gönderdiğini söyledi.

22 Şubat 2019 Cuma 14:38

Haftalık basın toplantısında Venezuela muhalefetiyle ABD'nin yarın gerçekleştireceği insani yardım kampanyası hakkında konuşan Zaharova, "Venezuela'daki gelişmelerde kritik bir noktaya gelindi, bunu herkes anlıyor. 23 Şubat'ta büyük ve tehlikeli bir provokasyon planlanıyor. Sözde insani yardım konvoyunun Washington'un yönetiminde Venezuela sınırını geçmesi üzerine kurulu bu provokasyon, karşıt gruplar arasında çatışmalara yol açmaya gebe. Bu, ülkenin meşru liderini koltuktan indirmeye dönük güç kullanımı için elverişli bir bahane de oluşturuyor" dedi.

 

Zaharova, provokasyonun ABD tarafından hazırlandığının ve tüm sürecin 'savaş bilimi' kurallarına göre yürütüldüğünün altını çizdi.

 

'DÜNYADA CEPHELEŞME ÇOK KESKİN BİR ŞEKİLDE TIRMANACAK'

 

Zaharova, "Eğer provokasyonun organizatörlerinin planları gerçekleşirse bu, saldırgan ABD dış politikasının yeni bir seviyeye çıktığı, askeri macera yoluna girdiği anlamına gelecek. Ancak bu aşağı yönde bir yol. Dünyada gerilim ve cepheleşme çok keskin bir şekilde tırmanacak" ifadelerini kullandı.

 

'ABD VE NATO'LU MÜTTEFİKLERİ MART BAŞINDA MUHALİFLERE SİLAH GÖNDERMEYİ PLANLIYOR'

 

Bu arada Zaharova, ABD'li şirketlerin ve NATO müttefiki ülkelerdeki bazı şirketlerin mart başında bir Doğu Avrupa ülkesinden büyük bir parti silah ve mühimmat alarak Venezuela muhalefetine göndermeyi planladığına dair bilgiye ulaştıklarını açıkladı.

 

'UKRAYNA DEVLET ŞİRKETİ ANTONOV'LA İŞBİRLİĞİ YAPILACAK'

 

"Sevkiyatın mart başında Venezuela'ya komşu bir ülke üzerinden birkaç parti halinde yapılması planlanıyor. Bu operasyonda Ukrayna izi de görülüyor" diye devam eden Zaharova, özellikle Ukrayna devlet şirketi Antonov'la işbirliği yapılacağını anladıklarını belirtti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha