• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Rusya: NATO ile işbirliğimiz tamamen durdu, çıkacak bir kriz insani felakete yol açar

Rusya: NATO ile işbirliğimiz tamamen durdu, çıkacak bir kriz insani felakete yol açar
0 0

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksandr Gruşko, ülkesi ile NATO arasındaki askeri ve sivil alanlardaki tüm işbirliğinin kesildiğini belirterek iki taraf arasında askeri bir kriz olmasının insani felakete yol açacağı uyarısında bulundu.

15 Nisan 2019 Pazartesi 17:22

Sputnik’e konuşan Gruşko, Rusya ile NATO arasındaki ilişkilerdeki krizin ilk değil, ancak şimdiye kadarki en uzun kriz olduğunu ifade etti.

 

Gruşko “Sivil ve askeri anlamda işbirliği tamamen kesildi. NATO, bizimle olan ilişkilerinde olumlu bir gündemi kendisi reddetti” dedi.

 

Şimdilik bu çıkmazdan çıkmak için de bir yol bulunmadığını belirten Gruşko, İttifak ile Rusya arasında bir askeri kriz olması ihtimaline karşı uyararak “Aklıselim herkes bunun olmamasını umuyor. Böyle bir şey gerçekleşirse insani felaket olur. Bunun Washington ve Brüksel’de de anlaşıldığından eminim. Ancak mevcut durumda kasıtsız olayların yaşanması riski bulunuyor. Bunlardan kaçınılmalı” ifadelerini kullandı.

 

Gruşko, NATO’yu ABD’nin uluslararası arenadaki hukuksuz eylemlerini meşrulaştırmak, müttefiklerini kontrol etmek ve boyun eğdirmek için kullandığı bir araç olarak nitelendirdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha