• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

"Rusya soruşturmasının sonuna değil, başlangıcına daha yakınız”

0 0

ABD Temsilciler Meclisi’nin demokrat üyesi Adam Schiff, ABD Kongresi'nde ‘Rus davası’ soruşturmasının henüz başlangıç etabında bulunduğunu açıkladı.

19 Haziran 2017 Pazartesi 00:09

ABC televizyon kanalına konuşan Schiff, “Soruşturmanın sonuna değil, başlangıcına daha yakınız” ifadelerini kullandı.

 

Eski FBI Direktörü James Comey'yin kovulması konusuna değinen Shciff, ABD Başsavcısı Jefferson Sessions’un Donald Trump’ın konuşmalardan birinde, Comey ile yüz yüze konuşabilmek için kendisinin odadan çıkmasını rica ettiğini anlattığını hatırlattı. 

 

Schiff, Trump’ın bu adımı Eski FBI Direktörü hakkındaki niyetinin ‘yasal olmadığını çok iyi bildiği için’ attığından emin olduğunu kaydetti.

 

RUS MÜDAHALESİ SORUŞTURMASI YILSONUNA KADAR TAMAMLANABİLİR

 

Öte yandan ABD’li Senatör Angus King, NBC News televizyonuna verdiği röportajda Senatoya bağlı soruşturma komitesinin ABD’deki seçimlere ‘Rus müdahalesi’ konusundaki soruşturmanın yılsonuna kadar tamamlanabileceğini söyledi.

 

King, “Birçok kişi ‘sizce ne zaman bitirirsiniz’ diye sordu. Muhtemelen yılsonuna kadar” diye konuştu. ABD’li senatör, bu konunun çok kapsamlı olduğunu ve soruşturma kapsamında birçok tanığın ifadesine başvurulduğunu, istihbarat içeren binlerce sayfalık belgelerin incelendiğini aktardı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha