• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Samsung’un varisi Jay Lee tutuklandı

Samsung’un varisi Jay Lee tutuklandı
0 0

Samsung’un başkan yardımcısı Lee Jae-yong rüşvet suçlamaları yüzünden tutuklandı. Yong’un Ocak ayında gönderilen arama emri mahkeme tarafından onaylandı ve tutuklama talebi kabul edilmiş oldu.

17 Şubat 2017 Cuma 18:47

Ontrava'da yer alan habere göre; Yerel bir medya şirketi olan Yonhap News yaptığı açıklamada, suç içeren olaylara karıştığı ve kazançları yasa dışı bir şekilde yurt dışına aktardığı gerekçesiyle ikinci kez gönderilen tutuklama emiri sonrasında kabul edilen suçlamalarda son tutuklama emrinin önemli bir rol oynadığını belirtti.

 

Samsung’un varisi olarak da medyada yer alan Lee Jae-yong, bilinen adıyla Jay Y. Lee, yeterli delilin toplanması ve yeni gelen suçlamalarla birlikte mahkeme tarafından tutuklama talebiyle yargılandı ve tutukluluğu onaylandı.

 

Bu gelişmeyle birlikte Lee, kendisi hakkında çıkacak ceza süresi belirlenene kadar yaklaşık 18 ay gözlem evinde bekletilecek. Bloomberg’e göre ise bu süre 18 ayı bulabilir gibi duruyor.

 

Daha önce belirttiğimiz üzere Jay Y. Lee şirketi Samsung’un rahatça yükselebilmesi adına Güney Kore başbakanı Park Geun-hye’ye 38 milyon dolar civarında rüşvet vermişti.

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha