• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Tayvan'da Tayfun can aldı

Tayvan'da Tayfun can aldı
0 0

Tayvan'ı vuran Ducüen tayfunu nedeniyle 2 kişi yaşamını kaybederken 324 kişi yaralandı. 6 dağcıya ulaşılamıyor. Şu an 700 bin konuta elektrik verilemiyor.

23 Ekim 2015 Cuma 11:00


Tayvan'ı vuran Ducüen tayfunu nedeniyle 2 kişi yaşamını kaybederken 324 kişi yaralandı. 6 dağcıya ulaşılamıyor. Şu an 700 bin konuta elektrik verilemiyor

Acil Durum Operasyon Merkezi'ndan yapılan açıklamada dün geceden itibaren etkili olmaya başlayan tayfunda altı dağcıdan da haber alınamadığı belirtildi.

Tayvan haber ajansı saatteki hızı 119 kilometreye ulaşan rüzgarlara yol açan tayfun nedeniyle yaklaşık 710 bin eve elektrik ve su verilemediğini ve bazı uçak seferlerinin ertelendiğini duyurdu. Tayfun 20 yıldan aradan Tayvan'da konser vermeye hazırlanan Amerikalı rock grubu Bon Jovi'nin programını da etkiledi, dün ve bugünkü konserler iptal edildi.

Meteoroloji Ajansı, gücünü kaybetmeye başlayan tayfunun saatte 20 kilometre hızla Çin'in iç kesimine doğru hareket ettiğini açıkladı. Çin'in Şinhua haber ajansı da güneydoğudaki Ciangşi eyaletinde tayfun için alınan tedbirler çerçevesinde limanların kapatıldığını, binlerce balıkçı teknesinin kıyıya geri döndüğünü ve okulların tatil edildiğini duyurdu.
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha