• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Trump: Hakkımdaki iddiaların arkasında ABD istihbarat servisleri olabilir

Trump: Hakkımdaki iddiaların arkasında ABD istihbarat servisleri olabilir
0 0

ABD'nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump, Rusya'nın kendisi hakkında "uygunsuz" bazı bilgiler topladığına yönelik iddiaların arkasında Amerikan istihbarat servislerinin olabileceğini söyledi.

11 Ocak 2017 Çarşamba 19:40

Trump'ın açıklamalarından satır başları:

 

- Rusya ile hiçbir ticari işim olmadı, para almadım ya da para vermedim

 

- Rusya beni seviyorsa, bu kötü bir şey değildir. Umarım Putin ile iyi anlaşırım. Rusya, IŞİD'le mücadelemize yardımcı olabilir.

 

PUTİN'İN HACK EMRİ VERDİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

 

"Böyle bir bilginin sızdırlması utanç verici. Haberler gerçek dışı. Bu haberleri rakiplerimiz yaptı. Gerçekten hasat ruhlu insanlar birisi bunu yayıınladı sızdırdı. Bunun basılmaması gerekiyordu. Tam bir utanç kaynağıyıdı. Siber saldırıdan bahsediyorsa Rusya olabilir diğer ülkeler de olabilir 22 milyon kişini kaybedildiği zaman klimse tepki göstermed. Çin de olabilir. Dünyadaki en başarılı bilgisayar uzmanlarından oluşan bir ekip topladık. Bu insanları biraya getirip bir savunma hattı oluşturacağız. O kadar kötü bir güvenlikleri vardı ki.Tüm ülkemiz için siber saldırılara karşı savunma ortaya koymamız gerek."

 

"Rusya ve Putin'in son açıklamalarında olayların gerçek dışı olduğunu söyledi. Ellerinde bir şey olsa açıklarlardı. Odesta bilgilerni açıkladıkları gibi bunu da açıklarlardı. Odesta'nın Clinton ile ilgi söyledikleri korkunçtu. Saldırıya uğrayan hacklenen yerlere bakın Cilinton'un münazara sorularını önceden aldıklarını öğrendik. Bunu Trump yapmış olsa gündem olurdu."

 

PUTİN'İN TRUMP'I KAZANMAK İSTEDİĞİ İDDİASI

 

"Putin beni seviyorsa bu kötü bir şey değil. DEAŞ ile mücadelede Rusya ile çok büyük bir müttefik olabiliriz. Putin Trump'ı seviyorsa bu bir risk değildi. İyi anlaşmak için iyi şansım olduğunu düşünüyorum."

 

KASET İDDİLARI

 

"Ben ülkemden uzaklaştığım zaman yüksek profilli tanınmış biriyim. Eğer bu ülkenin dışına çıkıyorsam her zaman çok dikkatliyim. Nereye gidiyorsanız gidin etrafınızda sürekli kamera var. Garip yerlerde bile kameralar var. Dikkatli olmanız gerekir. Birçok kişiye söyledim. Akşam haberlerine konu olabilirsiniz."

 

TİCARET HAYATI

 

"Rusya'da hiç bir iş anlaşmam yok. Rusya'dan hiç bir kredi borcum yok. Çok az bir borcum yok. Rusya'dan aldığım hiçbir kredim yok. Onlarla yaptığım hiçbir iş yok. Hiçbir şekilde Rusya ile anlaşma planım bile yoktur. Ben ticari işlerimi de ülkemiz de yönetebilirim ama bunu görüşünden mutlu olmazdım. Kötü göründüğünden bunu yapmadım. Oğullarım yönetecekler. Tüm bu belgeler benim imzaladığım belgeler şirketleri tamamen oğullarıma bıraktığımı gösteren belgeler."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha