• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Trump’ın açıklamaları sonrası The Boston Globe’a bombalı saldırı tehdidi

Trump’ın açıklamaları sonrası The Boston Globe’a bombalı saldırı tehdidi
0 0

ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter üzerinden ana akım medyaya yönelik yaptığı açıklamalar sonrası ABD’nin köklü gazetelerinden The Boston Globe’a bombalı saldırı tehdidi yapıldı.

17 Ağustos 2018 Cuma 11:44

ABD Başkanı Donald Trump'ın ana akım medyaya yönelik olarak sarf ettiği "Yalan haber yapıyorlar" sözlerine dün yaklaşık 350 gazetenin birleşip 'Halk düşmanı değiliz' tepki göstermesi, Trump'ın da Twitter üzerinden bir diğer 'yalan haber' açıklaması yapması sonrası, kampanyaya öncülük eden The Boston Globe gazetesi bombalı saldırı tehdidi aldı.

 

Boston 7 News'un aktardığı habere göre yerel makamlar, tehdidin ciddi olduğunu düşünmediklerini ama her ihtimale karşı FBI'ın olayla ilgili bir soruşturma başlattığını açıkladı. 

 

Trump, Twitter'da söz konusu açıklamalarında Boston Globe'un haberciliğinden memnun olmadığını ve diğer gazetelerle gizli bir anlaşmaları olduğunu söylemişti:

 

"Sahte haber yapan medya, partiye (Cumhuriyetçi Parti) muhalif. Bu durum ülkemiz için çok kötü ama biz kazanıyoruz."

 

"1.3 milyar dolara Sorunlu New York Times'a satılan The Boston Globe, daha sonrasında 1 dolar için Times tarafından satıldı. The Globe, diğer gazatelerle ortaklık içerisinde."

 

"Ülkemiz için gerçek basın özgürlüğünden daha çok isteyeceğim bir şey yok. Gerçek şu ki basın istediği her şeyi yazmak ve söylemekte özgür ama insanları incitmek ve siyası gündemi belirlemek amacıyla yalan haber yapıyorlar."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha