• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Trump'ın eski ulusal güvenlik danışmanı Flynn'in 1 yıl hapsi isteniyor

Trump'ın eski ulusal güvenlik danışmanı Flynn'in 1 yıl hapsi isteniyor
0 0

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın eski ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn'in FBI ajanlarına yalan söylemek suçundan bir yıl cezası istendi.

12 Aralık 2018 Çarşamba 16:58

Flynn, Trump'ın 2016 başkanlık seçimlerine Rusya'nın müdahalesi soruşturması sırasında yalan ifade vermekle suçlanıyor.

 

Beyaz Saray'daki görevi sadece 24 gün süren Michael Flynn, FBI’a Rusya bağlantıları hakkında yalan söylemekten Aralık 2017'de suçlu bulunmuştu. Suçunu kabul eden eski ulusal güvenlik danışmanı 18 Aralık'ta hakim karşısına çıkacak.

 

Flynn'in avukatları, eski ulusal güvenlik danışmanın özel savcılık ve diğer hükümet bürolarıyla 19 kez bir araya gelerek ABD Adalet Bakanlığı ile binlerce belge paylaştığını belirtti.

 

Özel yetkili savcı Robert Mueller da Flynn'in soruşturmalarda işbirliğine gittiğini açıkladı.

 

Rus müdahalesi soruşturmasında suçlu bulunan tek Trump yönetimi yetkilisi

 

Michael Flynn, özel yetkili savcı Mueller'in 2016 ABD seçimlerini etkilemeye yönelik Rus müdahalesi soruşturmasında Trump yönetiminden suçlu bulunan tek yetkili oldu.

 

Flynn'in avukatları, soruşturmalardan önce müvekillerinin FBI ajanlarına yalan söylemenin suç kabul edileceği konusunda uyarılmadığını iddia ediyor. Eski bir general olan Flynn'in orduda aldığı şeref madalyaları da mahkeme dosyasına eklendi.

 

ABD Başkanı Donald Trump 2016 Başkanlık seçimlerine Rusya'nın müdahale ettiğine dönük iddiaları reddediyor ve bu soruşturmaları 'cadı avı' olarak tanımlıyor.

 

KAYNAK: EURONEWS TÜRKÇE - BURAK ORTAHAMAMCILAR

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha