• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Trump: Putin'le ikinci görüşmemi dört gözle bekliyorum

Trump: Putin'le ikinci görüşmemi dört gözle bekliyorum
0 0

Rusya Devlet Başkanı Putin'le görüşmesinden beri ABD'de vatan hainliği suçlamalarıyla karşılaşan Trump, Rusya lideriyle ikinci görüşme için can attığını belirtirken, 'yalan haber medyasının' ise Rusya ile savaş çıkarmak istediğini dile getirdi.

19 Temmuz 2018 Perşembe 17:12

Yine Twitter'da Rusya ile ilgili bir dizi açıklamada bulunan ABD Başkanı Donald Trump, 'Putin'le işbirliği yaparak vatan hainliği ettiği' suçlamalarına karşı bir video da paylaştı.

 

Videoda 'Trump'ın Rusya'nın ABD seçimlerine müdahalesini daha pek çok kez kabul ettiği basın toplantıları' yer aldı.

 

Trump, ABD-Rusya ilişkileriyle ilgili şu değerlendirmede bulundu:

 

''Yalan haber medyası, Rusya ile büyük bir ihtilaf, hatta savaşa yol açabilecek çapta bir ihtilaf istiyor fena halde. Bunun için öylesine umursamazca bastırıyorlar ve muhtemelen Putin'le iyi bir ilişkim olduğu gerçeğinden nefret ediyorlar. Diğer bütün ülkelerden daha iyi geçiniyoruz biz. Rusya ile zirve büyük başarıydı, sadece halkın gerçek düşmanı olan yalan haber medyası öyle bulmadı.''

 

Trump, ''(Putin'le)İkinci görüşmemizi dört gözle bekliyorum ki, ele aldığımız pek çok meseleden bazılarını hayata geçirebilelim'' temennisinde bulundu.

 

Ele aldıkları meseleleri 'terörizmi durdurmak, İsrail'in güvenliği, nükleer silahlanma, siber saldırılar, ticaret, Ukrayna, Ortadoğu barışı, Kuzey Kore ve fazlası' diye sıralayan Trump, ''Bu sorunlara pek çok yanıt var, bazısı kolay, bazısı zor ama hepsi çözülebilir'' vurgusu yaptı.

 

KAYNAK: SPUTNİK

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha