• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Trump, şirketlerini oğullarına devrediyor

Trump, şirketlerini oğullarına devrediyor
0 0

ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump, şirketlerinin yönetimini oğullarına devredeceğini ve onlarla herhangi bir konuyu müzakere etmeyeceğini söyledi.

11 Ocak 2017 Çarşamba 23:48

Başkan seçilmesinin ardından düzenlediği ilk basın toplantısında New York’ta konuşan Trump, “İki oğlum şirketleri yönetecek ve benimle hiçbir konuyu müzakere etmeyecekler" dedi. Oğullarının başkanlığı süresince şirketi iyi yönetmesini beklediğini belirten Trump, “Aksi durumda onlara ‘Kovuldunuz’ diyeceğim” ifadelerini kullandı.

 

Yabancı hükümetlerin Trump otellerinde yapacakları konaklama bedellerini de hazineye aktaracağını kaydeden Trump'ın avukatı Sheri Dillon da basın toplantısında açıklama yaparak konunun detaylarına ilişkin bilgi verdi. Trump'ın devlet işleriyle kendi şirketlerinin işlerini birbirinden ayıracağını ve kızı Ivanka'nın şirketteki tüm görevlerinden ayrılacağını kaydeden Dillon, şirketlerin ABD dışı yeni iş anlaşması yapmayacağını, ABD içi iş anlaşmalarının da çok sıkı sınırlamalara tabi olacağını ve etik kurulunca denetleneceğini kaydetti. Dillon, yeni iş anlaşmalarını Donald Trump'ın ancak gazete ve televizyonlardan öğrenebileceğini savundu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha