• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Tunus Cumhurbaşkanı Said: 4.8 milyar dolarlık kamu parası yağmalandı

Tunus Cumhurbaşkanı Said: 4.8 milyar dolarlık kamu parası yağmalandı
0 0

Yağmada 460 iş insanının dahli olduğunu savunan Said, yağmaya karışanlarla ceza kabilinden bir uzlaşıya gideceklerini söyledi.

29 Temmuz 2021 Perşembe 14:01

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Temmuz'da aldığı ve "darbe" olarak nitelendirilen kararlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Sputnik Türkçe'de yer alan habere göre; Said, bugün televizyonda yayınlanan açıklamasında, 4.8 milyar dolarlık kamu parasının yağmalandığını öne sürdü.

 

Yağmada 460 iş insanının dahli olduğunu savunan Said, yağmaya karışanlarla ceza kabilinden bir uzlaşıya gideceklerini vurguladı.

 

Said, kamu parasının yağmalanmasında yer alan iş insanlarına, ülkenin çeşitli bölgelerinde kalkınma projeleri gerçekleştirme çağrısında bulundu.

 

Öte yandan Tunus Cumhurbaşkanı, yolsuzluklara ilişkin dosya ve dökümanları ortadan kaldırmaya çalışanların yargı önüne çıkarılacağını da sözlerine ekledi.

 

Ne olmuştu?

 

25 Temmuz'da Tunus Cumhurbaşkanı Said; Meclis'in tüm yetkilerini dondurduğunu, milletvekillerinin dokunulmazlığını askıya aldığını, mevcut Başbakan Hişam el-Meşişi'yi görevden aldığını ve kendi atayacağı bir başbakanla yürütmeyi devralacağını duyurmuştu.

 

En-Nahda Hareketi, Said'in bu adımını 'darbe' olarak nitelendirse de kararlar, bir dizi siyasi partinin desteğini almıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha