• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yunanistan'da darbe çağrısında bulunan vekile gözaltı

Yunanistan'da darbe çağrısında bulunan vekile gözaltı
0 0

Yunanistan’da darbe çağrısı yaptıktan sonra kaçan aşırı sağcı Altın Şafak Partisi (Hrisi Avgi) milletvekili Konstantinos Barbarusis’in yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

18 Haziran 2018 Pazartesi 11:30

Yunan medyası, parlamentoda yaptığı konuşmada, orduya darbe çağrısında bulunduktan sonra, kendisini gözaltına almaya gelen polislerden kaçmayı başaran Barbarusis’in, terörle mücadele ekiplerince Atina yakınlarındaki Pendeli bölgesinde bir arkadaşının evinde yakalandığını duyurdu.

 

Barbarusis, Makedonya ile isim sorununa ilişkin Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Yunan hükümeti ile Makedonya hükümeti arasında yapılan anlaşmanın 'vatan hainliği ile eş anlamlı olduğunu' iddia ederek “Orduyu, bu ihaneti durdurmak amacıyla Başbakan Aleksis Çipras, (Savunma Bakanı) Panos Kammenos ve Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos'u tutuklayarak yeminlerini yerine getirmeye çağırıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

 

Altın Şafak milletvekilinin bu ifadeleri tepkilere neden olurken, Barbarusis, partisinin parlamento grubundan ihraç edilmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha