• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

70 anaokulu öğrencisi zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

70 anaokulu öğrencisi zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı
0 0

Denizli’nin Çivril ilçesindeki bir anaokulunda dağıtılan tavuklu pilavdan yiyen öğrencilerden 70’i zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

26 Nisan 2018 Perşembe 18:50

Olay, Çivril ilçe merkezinde faaliyet gösteren Çevak Anaokulunda meydana geldi. İddialara göre yaklaşık 80 öğrencinin eğitim gördüğü okulda öğlen yemeği olarak miniklere tavuklu pilav dağıtıldı.

 

Daha sonra okul bitiminde eve giden öğrenciler ishal ve kusma şikayetiyle aileleri tarafından Çivril Devlet Hastanesi Acil servisine götürüldü. Miniklerin büyük çoğunluğu otomobil ve ailelerinin kucağında hastaneye kaldırıldı.

 

Yapılan tetkiklerde 70 öğrenciden 32’sinde zehirlenme bulgularına rastlanarak serum tedavisi yapıldı. 38 öğrenci ise doktorlar tarafından tedbir amaçlı hastanede müşahede altına alındı. Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de hastaneye gelerek çocukların sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

 

Çivril İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yemekten numuneler alınarak soruşturma kapsamında analiz için laboratuara gönderildi. Çocuklarla birlikte yemekten yiyen 2 öğretmen de kaldırıldıkları hastaneden tedavi altına alındı.

 

Olayla ilgili polis tarafından soruşturma başlatıldığı bildirildi.

 

KAYNAK: HABER TÜRK

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha