• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Antalya’da Meteoroloji’nin “Son 15 yılın en ekstrem rüzgar ve yağışı yaşanabilir” uyarısı sonrası üç ilçede eğitime ara verildi

Antalya’da Meteoroloji’nin “Son 15 yılın en ekstrem rüzgar ve yağışı yaşanabilir” uyarısı sonrası üç ilçede eğitime ara verildi
0 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Antalya’nın merkez ve batı ilçeleri için bu geceden itibaren kırmızı uyarı yayınlamasının ardından Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerinde okullar yarın tatil edildi.

29 Aralık 2021 Çarşamba 17:39

DHA’ya konuşan Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Mehmet Latif Gültekin, “Kuvvetli yağışla birlikte şiddetli rüzgar da etkili olacak. Saatte 90 kilometreye kadar ulaşmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Gültekin, "Tahmin modellerimiz son 15 yılın ekstrem değerlerin yaşanabileceğini gösteriyor. Yarın beklenen hadiseler, sıradan hadiseler değil” dedi ve ekledi:

 

“Şehir merkezinde 100 kilogramın üzerinde, Kemer, Kumluca ve Finike'de 200 kilogramların üzerinde, yüksek kesimlerde ise 300 kilogram yağış bekliyoruz. Bu yağışla şiddetli rüzgar birleşince özellikle dere taşmaları ve heyelan riski ortaya çıkıyor. Vatandaşlarımız bu risklere ve çatı uçmaları, ağaç devrilmelerine karşı dikkatli olmalı.”

 

Aşırı yağış ve fırtınanın 29 Aralık 2021 saat 20.00'de başlayıp, 31 Aralık 2021 saat 13.00'te sona ermesinin beklendiği belirtiliyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha