• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bazı illerde okullar tatil edildi

Bazı illerde okullar tatil edildi
0 0 1

Yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Kar yağışı nedeniyle çok sayıda okul tatil edildi.

30 Aralık 2015 Çarşamba 13:01

İşte tatil edilen okullar:

 

ÇORUM'DA 2 GÜN TATİL: Çorum'da gece saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve 10 ilçede okullar, 2 gün tatil edildi. Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamada, kent merkezindeki ilk ve orta dereceli tüm okulların bugün ve yarın tatil edildiği bildirildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamilelerin de 2 gün süreyle idari izinli sayılacakları kaydedildi. Kar yağışının etkili olduğu Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, Laçin, Mecitözü, Oğuzlar, Ortaköy, Sungurlu ve Uğurludağ ilçelerinde de okullar 2 gün tatil edildi. Osmancık, Kargı ve İskilip'te ise eğitim devam ediyor.

 

SAMSUN'DA 1 GÜN TATİL: Samsun'un Ayvacık İlçesi'nin tamamı, Salıpazarı İlçesi'nde bazı köyler ile Canik İlçesi'nde taşımalı eğitim veren okullarda yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Salıpazarı İlçesi Tahnal ve Konakoren köyleri ile Canik İlçesi'nde taşımalı eğitim veren okullarda ve Ayvacık İlçesi'nin tamamında yoğun kar yağışı nedeniyle eğitimin bir gün tatil edildiği duyuruldu.

 

SİVAS'TA 1,5 GÜN TATİL: Kar yağışı nedeni ile Sivas'ın Suşehri İlçesi'ndeki okullar bugünden öğlenden itibaren 1.5 gün tatil edildi. Kaymakamlık'tan yapılan açıklamada bugün öğlen 12.00'den itibaren ilçedeki tüm okulların 1.5 gün süreyle tatil edildiği duyurulurken, ayrıca kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de izinli sayılacağı açıklandı.

 

İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL Mİ?: meteoroloji Genel Müdürlüğü ve meteoroloji uzmanlarının yoğun kar uyarılarına rağmen henüz İstanbul Valiliği'nden yoğun kar yağışına karşı alınacak önlemlerle ilgili bir açıklama yapılmadı. Valilik velilerin ve öğrencilerin beklediği kar tatiliyle ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. Meteoroloji uzmanı Hüseyin Öztel, yaptığı açıklamada, Çarşamba, Perşembe ve Cuma gecesi yoğun bir kar yağışının beklendiğini belirterek, trafiğe çıkacak sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Marmara Bölgesi'nin bazı kesimlerinde 60 saatte toplam 60 cm kar yağışı görüleceğini aktaran Öztel, özellikle İstanbul'da yarın öğle saatleri itibariyle yoğun kar yağışının etkili olacağını bildirdi.

 

KAYNAK: Zaman

0 0 1
YORUMLAR
  • Ziyaretçi
    Wanita15 Nisan 2016 Cuma 21:18 Knocked my socks off with knedoewgl!
YORUM EKLE

captcha