• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Cizreli çocuklar "Öğretmenim biz buradayız, siz neredesiniz?

Cizreli çocuklar
0 0

Şırnak’ın Cizre ilçesinde dün gece 23.00 itibariyle yürürlüğe giren sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

15 Aralık 2015 Salı 14:14

Cizreliler dün geceden beri sessiz bir gün geçiriyor. Bunu fırsat bilen vatandaşlar çocuklarıyla birlikte kapılarının önünde bekliyor. Bazı ilkokul öğrencileri de evlerinin yakınlarında bulunan okulun bahçesinde zaman geçiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın gönderdiği SMS ile ilçeyi terk eden öğretmenlere seslenen İlkokul 5. sınıf öğrencisi Emrullah Sevda ve abisi 7. sınıf öğrencisi Muhammed Nur Sevda, “Bugün salı, biz buradayız öğretmenim, siz neredesiniz?” diye serzenişte bulundu.

 

Şırnak’ın Cizre ilçesinde dün gece başlayan sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Yapılacağı söylenen operasyonun henüz başlamaması sebebiyle herhangi bir çatışma yaşanmadı. Bunu fırsat bilen vatandaşlar çocuklarıyla beraber evlerinin önünde hava aldı. Cizre ile Silopi ilçesinde görevli öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığı'nın SMS bildirimi sonrası ilçeyi terk etmesi ile okullarda eğitim sonlandırılmış oldu. Bazı öğrenciler okul bahçesine giderek, söz konusu duruma tepki gösterdi.

 

Dicle Mahallesi'nde bulunan Artukoğlu İlkokul 5. sınıf öğrencilerinden Emrullah Sevda, “Burada sokağa çıkma yasağı var. Biz buradayız öğretmenim, siz neredesiniz? Biz geceleri yatamıyoruz. Sabah okula geldik ama siz yoksunuz.” diye üzüntüsünü dile getirdi. 

 

'ÖĞRETMENİM BİZİ NİYE TERK ETTİNİZ?'

 

7. sınıf öğrencisi Muhammed Nur Sevda ise “Bugün günlerden salı, biz buradayız öğretmenim, siz nerdesiniz? Burada sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş. Biz zor durumdayız. Öğretmenim niye bizi terk ettiniz? Geceleri uyuyamıyoruz, sabah okula gelince de sizi göremiyoruz. Çok üzülüyoruz. Öğretmenim neredesiniz?” dedi.

 

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha