• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Eğitim Bakanı Selçuk: Önlük sadece bir kıyafet değildir. Ustalığın, olmuşluğun, muktedirliğin, muvaffakiyetin simgesidir

Eğitim Bakanı Selçuk: Önlük sadece bir kıyafet değildir. Ustalığın, olmuşluğun, muktedirliğin, muvaffakiyetin simgesidir
0 0

Öğretmenler için yeniden tasarlanan önlükler bugün İstanbul Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi’nde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla tanıtıldı.

31 Ekim 2019 Perşembe 16:29

Modacılar Ayşe ve Ece Ege tarafından tasarlanan önlükler erkekler için tek model, kadınlar için iki model olarak üretildi.

 

DHA’nın haberine göre önümüzdeki döneme yetiştirilecek önlüklerle ilgili konuşan Selçuk, bir çocukluk anısını anlattı:

 

“Ben çocukken, babam mandıracıydı, sokakta süt satardık. Bir pazar günü kadının biri camdan seslendi, ben de yukarıya süt götürdüm. Meğer öğretmenimizin eviymiş. Kapıyı öğretmenim açtı. Normal pantolonu, gömleği var üstünde ama önlüğü yok ya, ben onu işi bıraktı sandım, ertesi sabah okulda görene kadar ağladım evde.”

 

Selçuk, yeni önlüklerle ilgili şunları söyledi:

 

“Önlük sadece bir kıyafet değildir. Ustalığın simgesidir. Olmuşluğun, muktedirliğin, muvaffakiyetin simgesidir. İşe başlamış olmanın, çalışıyor olmanın, kolları sıvamanın, karşıdan görüldüğünde sorunları çözecek kişinin geliyor olduğunun, ben buradayım, bilgimle, tecrübemle, deneyim ve yeteneklerimle buradayım demenin temsilidir. Mesleğin güçlü temsiliyetidir.

 

Tüm öğretmenlerin kullanımına yönelik bir zorunluğun olmadığını da sözlerine ekleyen Selçuk, “Sadece isteyen, ihtiyaç duyan, giymek isterim, diyen öğretmenlerimiz için bir seçenek sunduk” dedi.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha