• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Eskişehir, Kütahya ve Çanakkale'de eğitime ara verildi

Eskişehir, Kütahya ve Çanakkale'de eğitime ara verildi
0 0

Yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle, Eskişehir genelindeki resmi ve özel tüm okul ve kurumlarda, (okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve yaygın eğitim kurumları) eğitim öğretime bir gün süre ile ara verildi.

6 Ocak 2020 Pazartesi 12:20

Bu kapsamda, engelli ve hamile kamu personeli de bir gün süre ile idari izinli sayılacak. Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde de fırtına nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

 

Eskişehir Valiliğinden yapılan açıklamada, bölgede yoğun kar yağışı ve soğuk havanın etkili olduğu belirtildi.

 

Açıklamada, "İlimiz genelindeki resmi ve özel tüm okul ve kurumlarımızda (okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve yaygın eğitim kurumları) eğitim öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir." ifadesi kullanıldı.

 

Ayrıca açıklamada, engelli ve hamile kamu personelinin de bir günlüğüne idari izinli sayılacağı duyuruldu.

 

Kütahya

 

Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada ise gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ile tipinin kesintisiz sürdüğü ifade edildi.

 

Açıklamada, "Merkez ilçe, Aslanapa ve Gediz ilçelerinde taşıma merkezi okullar; Şaphane, Hisarcık ve Çavdarhisar ilçelerinde tüm eğitim kurumları ile Emet ilçesindeki temel eğitim kurumlarında (anaokulu, ilkokul, ortaokul) eğitime bir gün ara verilmiştir." bilgisi paylaşıldı.

 

Bozcaada ve Gökçeada

 

Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde de fırtına nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha