• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Hangi illerde okullar tatil?

Hangi illerde okullar tatil?
0 0

Türkiye genelinde etkisin gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullar bugün ve yarın tatil edildi.

5 Ocak 2016 Salı 20:05

 

İşte okulların tatil edildiği il ve ilçelerin listesi:

 

BARTIN

 

Bartın'da, kar nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi. Dün ve bugün okulların tatil olduğu kentte eğitime 3 gün ara verilmiş oldu. Son yılların en yoğun kar yağışının gerçekleştiği kentte yaşam normale dönmedi. Kar yağışının ardından etkili olan yağmura rağmen kent merkezinde kar kalkmadı. Kar nedeniyle hala 29 köy yolu ulaşıma kapalı. Bartın Valiliği, olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ilçe ve merkeze bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okulların yarın da tatil edildiğini açıkladı. Dün ve bugün de okulların tatil olduğu kentte eğitime kar nedeniyle 3 gün ara verilmiş oldu. Ayrıca Ulus İlçesi'nde de kar nedeniyle yarın okullar 1 gün tatil edildi.

 

BİNGÖL

 

Bingöl Valiliği, kar yağışı nedeniyle il merkezi ve köylerde yarın (çarşamba) eğitime ara verildiğini açıkladı. Yoğun kar yağışı nedeniyle bugün okulların tatil edildiği Bingöl'de yarın da eğitime ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, "Alınan meteorolojik tahminler ve veriler çerçevesinde, sabah saatlerinde başlayan kar yağışının etkisini gece boyunca da sürdüreceği beklendiğinden 6 Ocak 2016 Çarşamba günü Milli Eğitime bağlı Bingöl merkez ve bağlı köy okullarında okul öncesi, ilk, orta ve lise okulları ile eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1 gün süre ile ara verilmesi kararlaştırıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engelli olanların da aynı tarihlerde idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür" denildi.

 

ÇANKIRI

 

Çankırı'nın Yapraklı İlçesi'nde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Yapraklı İlçesi ile bu ilçeye bağlı köylerde yarın ilk ve orta dereceli okulların bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

 

DİYARBAKIR

 

Diyarbakır'da kar yağışı nedeniyle bugün tatil olan okullar yarın için de tatil edildi. Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle 6 Ocak Çarşamba günü merkez 9 ilçede eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi. Açıklamada, "İlimiz Diyarbakır'da devam eden olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle merkez Yenişehir, Sur, Kayapınar, Bağlar ile Çınar, Çüngüş, Dicle, Hani ve Lice'de 6 Ocak Çarşamba günü özel ve resmi tüm eğitim kurumlarında eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildi. Ayrıca, engelli ve hamile çalışanlar da anılan tarihte idari izin sayılacaklardır. Geriye kalan diğer ilçelerin durumu ilerleyen saatlerde değerlendirilecek ve gerekli duyurular yapılacaktır" denildi.

 

ELAZIĞ

 

Elazığ Valiliği'nde Vali Murat Zorluoğlu başkanlığında akşam saatlerinde toplanan il hıfzısıhha kurulu, yoğun kar yağışı nedeniyle 6 Ocak 2016 Çarşamba günü okulların 1 gün tatil edilmesine karar verdi. Tatilin il genelindeki tüm okulları kapsadığı belirtilen valilik açıklamasında, "Ayrıca 2002/58 sayılı Başbakanlık genelgesi gereğince, bu süre zarfında Elazığ il ve ilçelerinde görevli tüm engelli ve hamile kamu çalışanları idari izinli sayılacaktır" denildi.

 

ŞANLIURFA

 

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli eğitim kurumları 1 gün süreyle tatil edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta öğretim okullarının 6 Ocak Çarşamba günü tatil edildiği duyuruldu.

 

ŞIRNAK

 

Şırnak Valiliği, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi ve bağlı belde ile köylerde, yarın eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. Şırnak Üniversitesi'nde de, bugün ve yarın eğitime ara verildi. Şırnak Valiliği'nin yazılı açıklamasında, "İlimizde etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında 06.01.2016 tarihinde eğitime bir (1)  gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacaktır" denildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha