• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Her 10 veliden 4'ü okullarda alınan önlemleri yetersiz buluyor, çocuklar, veliler ve eğitimcilerin aşılanmasını istiyor

Her 10 veliden 4'ü okullarda alınan önlemleri yetersiz buluyor, çocuklar, veliler ve eğitimcilerin aşılanmasını istiyor
0 0

IPSOS’un Milliyet için yaptığı araştırmaya göre, okulların açılmasının ardından yaşanan bir haftalık deneyim sonucunda okulları güvenli bulanların oranında bir düşüş var.

13 Eylül 2021 Pazartesi 16:30

Okullar açılmadan önce güvenli bulanların oranı yüzde 60’ı aşarken ilk hafta sonunda velilerin ancak yarısı okullarda alınan önlemleri yeterli buldu.

 

Fikri oluşmamış olanları bir yana bırakırsak her on veliden dördü önlemlerden memnun değilim diyor. En yüksek seviyede uygulanan maske kullanımında dahi boşluklar olduğu belirtiliyor. Tüm öğrencilerin maske ile okula geldiklerini belirten ebeveynlerin oranı ancak yüzde 66’ya ulaşıyor. Diğer önlemlerde uygulama seviyeleri daha düşük olarak belirtilmiş. Her 10 veliden 1’i ise çocuklarının okulunda herhangi bir önlem alınmadığını belirtiyor.

 

ipsos1.jpg

 

Çocuğunun okulunun salgına karşı önlem almakta başarılı olduğunu belirtenlerin oranı yüzde 66, her dört veliden biri okulu bu anlamda başarısız buluyor.

 

ipsos2.jpg

 

Aşılamaya destek yüksek

 

Çocukların, velilerin, eğitimcilerin ve okul çalışanlarının aşılanması gerektiği düşüncesi ağır basıyor. 12-19 yaş grubunda çocuğu olan her on ebeveynden yedisi çocuğunu ya zaten aşılatmış ya da aşılatmayı planlıyor.

 

ipsos3.jpg

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha