• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

KHK'li öğretmen Bakan Selçuk'a seslendi: Bir gece yarısı yayınlanan KHK ile hukuksuz bir şekilde öğrencilerimizden koparıldık

KHK'li öğretmen Bakan Selçuk'a seslendi: Bir gece yarısı yayınlanan KHK ile hukuksuz bir şekilde öğrencilerimizden koparıldık
0 0

"OHAL KHK’leri ile gerçekleştirilen hukuksuz ihraçlar iptal edilmeli, hukuksuz bir şekilde ihraç edilerek öğrencilerinden koparılan öğretmenler ve tüm kamu emekçileri görevlerine iade edilmelidir"

24 Kasım 2018 Cumartesi 20:34

KHK ile görevinden ihraç edilen Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol, Öğretmenler Günü’nden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a seslendi. Twitter’dan Selçuk’a gönderdiği mesajlarda öğrencilerinden koparıldıklarını belirten Akyol, şu mesajları paylaştı:

 

“Sayın Ziya Selçuk,

 

Bu diploma kolay alınmadı. Bizler, eğitim hakkının nitelikli öğretmenle yaşam bulacağının bilincinde olan, ‘Öğretmen dünyayı değiştirir’ diyen Eğitim Sen’li öğretmenleriz. Bir gece yarısı yayınlanan KHK ile hukuksuz bir şekilde öğrencilerimizden koparıldık.

 

OHAL KHK’leri ile gerçekleştirilen hukuksuz ihraçlar iptal edilmeli, hukuksuz bir şekilde ihraç edilerek öğrencilerinden koparılan öğretmenler ve tüm kamu emekçileri görevlerine iade edilmelidir.”

 

 

KAYNAK: DUVAR

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha