• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

MEB: Ortaokullarda yüzyüze sınavlar 3 Mayıs’tan itibaren yapılacak

MEB: Ortaokullarda yüzyüze sınavlar 3 Mayıs’tan itibaren yapılacak
0 0

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Covid-19 riski yüksek ve çok yüksek illerde ortaokul beş, altı ve yedinci sınıflarda 26 Mart’tan sonraki sınavların 3 Mayıs’tan itibaren yapılabileceğini bildirdi.

24 Mart 2021 Çarşamba 21:47

Bakanlık illere, ilkokul dördüncü sınıf ve ortaokul kademelerinde yüz yüze sınav uygulamalarına ilişkin yazı gönderdi. 

 

Buna göre, yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar da okul ortamında yüz yüze yapılacak. 

 

Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ortaokul ve imam hatip ortaokullarının beş, altı ve yedinci sınıflarında yapılması planlanan sınavlar, 26 Mart’a kadar yüz yüze yapılarak tamamlanacak.

 

Bu tarihe kadar yapılamayan sınavlar ise ertelenerek ildeki vaka artışları ve salgının seyri de dikkate alınarak 3 Mayıs’tan itibaren yapılabilecek.

 

Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul dördüncü sınıflarla ortaokul ve imam hatip ortaokullarının sekizinci sınıflarında sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edecek. 

 

Salgının seyrine göre illerin risk gruplarının değişmesi durumunda güncel risk grubuna uygun olarak okullarda yüz yüze eğitim yapılması halinde sınavlar da 3 Mayıs’tan önce okul ortamında yüz yüze yapılabilecek. 

 

Mazereti nedeniyle sınava katılamayacak öğrenciler, ilgili öğretmenin belirleyeceği tarihte sınavlara alınacak. 

 

Bakanlık, dün liselerde hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart’tan itibaren başlatılması planlanan yüz yüze sınavlarının da 3 Mayıs’tan itibaren yapılmaya başlanacağını bildirmişti. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha