• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Okullar 2 Temmuz'a kadar açık

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Okullar 2 Temmuz'a kadar açık
0 0

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı televizyon yayınında okullarda 29 Nisan'dan 17 Mayıs'a kadar sürecek uzaktan eğitim sürecine ilişkin bilgi verdi.

29 Nisan 2021 Perşembe 15:52

Liselerdeki sınavların yüzde 40'ının tamamlandığını belirten Selçuk, "12. sınıfların sınavlarının tamamı bitti. Diğer sınıflarla ilgili de 17 Mayıs sonrasında bir düzenleme yapılacak ve buradaki düzenleme daha esnek bir düzenleme olacak. Liselerde yaklaşık yüzde 40'a yakın sınav tamamlanmış vaziyette. Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak" ifadelerini kullandı.

 

"YGS-LYS zamanında yapılacak"

 

Bakan Selçuk, YGS- LYS sınavlarına ilişkin sorulan soruya ise "Bizim şu anda bunların ertelenmesine ilişkin herhangi bir kararımız söz konusu değil. Belirlenen tarihlerde yapılacak" dedi.

 

Öğretmenlerin 24 Şubat'ta aşılanmaya başlandığını hatırlatan Selçuk, 425 bin öğretmene de aşı randevusu açıldığını aktardı.

 

Okulların 2 Temmuz'a kadar açık olacağının ifade eden Selçuk, öğrencilerin de 2 Temmuz'da karnelerini alacağını ifade etti.

 

Tam kapanma sürecinde öğretmenlerin okula bir gün devam etme zorunluluğunun da bulunmayacağını aktaran Selçuk, bu süreçte okul müdürlerinin de okula gitmeyeceğini belirtti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha