• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Milli Eğitim Bakanlığı: Açık öğretim ortaokul ve lise öğrencilerinin sınavları çevrimiçi yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı: Açık öğretim ortaokul ve lise öğrencilerinin sınavları çevrimiçi yapılacak
0 0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) açık öğretim ortaokulu ve açık öğretim lisesi sınavlarının 4 Aralık'tan 10 Aralık'a kadar çevrim içi yapılması kararı alındı.

12 Kasım 2021 Cuma 15:46

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer imzasıyla illere gönderilen yazıya göre, bakanlık bünyesinde faaliyetlerini yürüten açık öğretim okullarının 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavlarının 4 Aralık saat 09.30'dan 10 Aralık saat 23.59'a kadar çevrim için ortamda yapılması kararı alındı.

 

Bu kapsamda sınavlar, bu döneme mahsus çevrimiçi yapılacak.

 

2021-2022 eğitim-öğretim yılı birinci dönem sınavları için daha önce ders seçimi yapmış olan öğrencilerin bu ders seçimlerine göre sınava katılabilmesi, yeniden ders seçimi yapmak isteyenlerin ise 17-30 Kasım arasında ders seçimlerini yapabilmeleri sağlanacak.

 

Sınavın ilk günü itibarıyla 18 yaşından gün almamış öğrenciler, mevcut ders seçme kriterleri doğrultusunda istemeleri halinde ders seçimi yapabilecek. 18 yaşından gün almış öğrenciler; istemeleri halinde dönem ve kredi sınırlaması olmaksızın haftalık ders çizelgelerinde belirtilen derslerden, varsa önce alt dönemin başarısız olunan ortak ve zorunlu derslerini, sonra birbirini takip eden ortak ve zorunlu derslerini program bütünlüğü içinde sırasıyla en fazla 20 ders olacak şekilde seçebilecek.

 

Açık öğretim ortaokulu öğrencileri, 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavları için tekrar ders atama işlemleri yapılmadan daha önce atanan derslerden çevrim içi sınavlara katılabilecek.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha