• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Nabi Avcı: Tatilde öğrencilere ödev yok

Nabi Avcı: Tatilde öğrencilere ödev yok
0 0 1

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, sömestr tatilinde çocuklara ödev verilmemesi için öğretmenleri uyaracaklarını söyledi.

29 Aralık 2015 Salı 11:59

Bakan Avcı, katıldığı NTV yayınında yaptığı açıklamada, Güneydoğu'da devam eden operasyonlar nedeni ile 89 binin üzerinde öğrencinin eğitiminde aksama yaşandığını vurguladı. Okulların yoğun hasar aldığını anlatan Avcı, okullara yönelik PKK saldırısının sistemli bir şekilde devam ettiğini kaydetti. Avcı, okulların onarılması için çalışmaların devam ettiğine dikkat çekti.

 

Bazı sendikaların 'bu iş yerinde grev vardır' gibi okullara yazılar astıklarına vurgu yapan Avcı, "Okulda grev olmaz. Okul grev yapılacak iş yeri tanımına girmez. Dolayısı ile bu sendikal bir hak değil, sendikal bir eylem değil. Bunlarla ilgili soruşturmalarımız var. Bundan sonra olacakları için de tedbirlerimiz var. Bu hareketlerin başka amaçlarla yapıldığını yapanlar da, biz de biliyoruz. Biz orada gerekeni yapıyoruz, yapacağız." ifadelerini kullandı.

 

TATİLDE ÖDEV YOK

 

Avcı, Sömestr tatilinde çocuklara ödev verilmemesi için öğretmenleri uyaracaklarını anlattı. Avcı, "Aslında sadece sömestr tatilinde değil, ders yılı içinde de öğrencilerimize çok fazla ödev yüklediğimizi biliyoruz. Bu konu ile ilgili Talim Terbiye ve diğer komisyonlarımızda da çalışmalarımızı yapıyoruz. Verilen ödevleri hafifletiyoruz, daha da hafifleteceğiz." şeklinde konuştu.

 

Sokağa çıkma yasağı uygulanan bölgelerdeki sınav tarihlerini, Türkiye genelindeki sınav tarihlerinden ayrıştırmak gibi bir çalışma olmadığına da değinen Bakan Avcı, "İlk sınav YGS sınavı. Sınava girecek olan 12. sınıf öğrencileri için konuşursak, sınavda sadece, bu sene süreci aksayan 12. sınıf derslerinden soru çıkmıyor. Daha önceki yıllardan gördükleri derslerden de çıkıyor. Bundan dolayı çok büyük bir sorun olmayacak. 12. sınıf konularıyla ilgili de telafi eğitimimizle bunu kapatacağımızı düşünüyoruz." açıklamasını yaptı.

0 0 1
YORUMLAR
  • Ziyaretçi
    Berlynn16 Nisan 2016 Cumartesi 08:24 Short, sweet, to the point, FRat-exEcEly as information should be!
YORUM EKLE

captcha