• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Online Kyk Borç Sorgulama – Kyk Yurt Sorgulama – KYK Sonuçları

Online Kyk Borç Sorgulama – Kyk Yurt Sorgulama – KYK Sonuçları
0 0

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve yüksek öğrenimine başlayacak ya da devam öden öğrencilere maddi olarak bir destek vermek amacıyla öğrenim kredisi verilmektedir.

23 Ekim 2015 Cuma 11:00

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve yüksek öğrenimine başlayacak ya da devam öden öğrencilere maddi olarak bir destek vermek amacıyla öğrenim kredisi verilmektedir. Bu para öğrencilere borç olarak verilir ve zamanı geldiğinden öğrencinin ödemesi istenir. Kyk borç sorgulaması yaparak öğrenimi sona eren öğrenciler borçları hakkında bilgi sahibi olabilirler. Öğrenim kredisi öğrencinin okula başladığı yılın Ocak ayında başlar ve her yıl zamlanarak öğrenim süresince devam eder. Öğrenim kredisi alan öğrenciler dışında bazı öğrencilerse burs hakkı kazanır. Burs hakkı kazanan öğrencilerden aldıkları tutarları ödemesi beklenmez. Burs almaya hakkı olan öğrenci öğrenim süresince yıl tekrarı yaparsa bursu kesilir ve öğrenim kredisine dönüştürülür. Kyk burs sorgulaması yaparak burs sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Öğrenim kredisi sorgulamasını internet sitemiz aracılığıyla güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

KYK BORÇ SORGULAMA UYGULAMASI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Öğrenim kredisiyle burs alma işlemlerini yürüten Yurtkur konaklama hizmetini de öğrencilere sunmaktadır. Yurtkur konaklama hizmeti için başvuru yapıldıktan sonra sonuçlar kısa süre içerisinde açıklanmaktadır. Yurtlarda konaklama hakkı kazanan öğrenciler belirlenen tarihlerde Yurtkur müdürlüklerine giderek başvurularını yapmalıdırlar. Kyk yurt sorgulaması yaparak yurt sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Belirlenen tarihlerde yurt başvurunuzu onaylatmadığınızda konaklama hakkınız iptal olacak ve yerinize yedek sırada bekleyen öğrenciler konaklama hakkı kazanacaktır. Yedekte kalan öğrenciler kyk sorgulama sistemine giriş yaparak sıralarının gelip gelmediğini kontrol edebilirler. Sırası gelen öğrenci Yurt müdürlüğüne giderek kaydını yaptırmaktadır.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha