• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Rusya'dan Türkiye'ye bu kez de akademik darbe: Anlaşmalar iptal

Rusya'dan Türkiye'ye bu kez de akademik darbe: Anlaşmalar iptal
0 0

Rusya; Hacettepe, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi ile yürütülen eğitimde iş birliği anlaşmalarını iptal etti.

7 Ocak 2016 Perşembe 11:22

Rusya Ulusal Araştırma Nükleer Üniversitesi'nin (MEPhI), Hacettepe, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Ankara Üniversitesi ile yürüttüğü eğitimde işbirliği anlaşmalarını iptal ettiği bildirildi.

 

Hacettepe ve İTÜ'nün anlaşmaları, iki üniversite arasında bilim, eğitim ve sosyal alanlardaki işbirliğini kapsarken, Ankara Üniversitesi ile yapılan anlaşma, Mersin Akkuyu'da kurulacak olan nükleer santrale yetişmiş insan gücü sağlamayı amaçlıyordu.

 

Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Niyazi Meriç, yaptığı açıklamada, Ankara Üniversitesi ile Rusya'dan MEPhI arasında 13 Nisan 2015 tarihinde iki anlaşmanın imzalandığını bildirdi.

 

Bunlardan birinin, "çift yüksek lisans programı çerçevesinde akademik işbirliği" anlaşması, diğerinin ise "bilimsel, eğitim ve sosyal alanlarda işbirliği" anlaşması olduğunu bildiren Meriç, bu kapsamda anlaşmaların iki üniversite arasında öğrenci değişimini içerdiğini anlattı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha