• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Türkiye'nin en kalabalık ilkokulunda 23 Nisan kutlaması 4 gün sürdü

Türkiye'nin en kalabalık ilkokulunda 23 Nisan kutlaması 4 gün sürdü
0 0

Avcılar'da bulunan, Türkiye'deki 66 ilçe merkezi nüfusundan kalabalık, 5300 öğrencili Leyla Bayram İlkokulu'ndaki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları öğrenci sayısı nedeniyle 4 ayrı güne yayıldı.

26 Nisan 2019 Cuma 11:06

Avcılar'da göçün yoğun olduğu Yeşilkent Mahallesi'nde büyük bölümü Suriyeli, 800 kadarı yabancı, 5300 öğrenciye,  41 alt sınıf, 284 kaynaştırma öğrencisi ile 155 öğretmen ile eğitim verilen Leyla Bayram İlkokulu'nda bayram coşkusu bugünkü etkinliklerle sona eriyor.

 

Okullaşma oranının düşük kaldığı bölgedeki okulun Müdürü İsmail Mustafa Akçay, TBMM'nin kuruluşunun 99. yıldönümü nedeniyle 23 Nisan'ı öğrencileri ile birlikte coşku ile kutladıklarını söyledi. Akçay, "Türkiye'nin en kalabalık ilkokuluyuz. Öğrenci sayısının fazlalığı nedeniyle kutlamaları 4 güne yaymak durumunda kaldık. Bu hafta ana sınıfı öğrencileri için ayrı, ilkokul 1 ve 2. sınıflar ve 3- 4. için ayrı, mülteci çocuklar için de ayrı olmak üzere 4 ayrı günde bayram coşkusunu kutladık. Okulumuzdaki spor salonunda bugün sadece 1 ve 2. sınıftaki çocuklarımız ve onları izlemeye gelen yakınları burada. Bayramımız hepimize kutlu olsun" dedi.

 

Veliler, sabah ve öğleden sonra  A'dan V'ye kadar değişik harflerle 128 derslik bulunan okuldaki spor salonunu yanlarında getirdikleri diğer çocukları ile birlikte hınca hınç doldurdu, Salonda yapılan miniklerin birbirinden renkli gösterilerin sunduğu 4 ayrı kutlamaları her seferinde en az 2500 kişi izledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha