• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yüz yüze eğitim anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda başladı

Yüz yüze eğitim anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda başladı
0 0

Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan yürütülen yeni eğitim-öğretim döneminde yüz yüze eğitim seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başladı.

21 Eylül 2020 Pazartesi 10:29

Öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak.

 

Veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamını sağlayabilecek.

 

Yeni eğitim-öğretim dönemi, TRT EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos'ta başlatılmıştı.

 

Okul yönetimlerinin bu hafta hangi gün olacağına öğretmenlerle birlikte karar vereceği uyum programı, okul öncesi eğitim kurumlarında 30'ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, ilkokul 1'inci sınıflarda ise 30'ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10'ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün üzerinden planlanacak.İmkan ve şartlara göre sınıf mevcudunun sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde iki ayrı gruba ayrılması ve her grubun okula uyum programının birbirinden farklı günlerde olması sağlanacak.Teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları için gerekli yönlendirmeler yapılacak.Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında da haftada 2 gün her biri 30'ar dakikalık 5 ders saati yüz yüze eğitim yapılacak.

 

Ders saatleri arasında 10'ar dakikalık dinlenme süresi verilecek.

 

Okul yönetimlerince teneffüs saatlerinde öğrenciler arasındaki sosyal mesafenin korunması için nöbet görevi de dahil olmak üzere gerekli planlamalar gerçekleştirilecek.Bu süreçte okullara zorunlu olmadıkça ziyaretçi kabul edilmeyecek.

 

Zorunlu durumlarda ise ziyaretçinin kaydı tutularak tedbirler doğrultusunda kabulü sağlanacak.Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıflar uyum programı etkinliklerinde, çocuklar sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirilecek.

 

Hijyen, sosyal mesafe, korku ve kaygılardan kurtulma gibi etkinliklerin yanı sıra öğrencilerin okulu ve çalışanları tanımalarına yönelik etkinlikler düzenlenecek.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha