• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Almanlar Türkiye’de tatil yapmaktan imtina ediyorlar

Almanlar Türkiye’de tatil yapmaktan imtina ediyorlar
0 0
Referandum kampanyaları boyunca toplantı ihlalleri ve ‘Nazi’ söylemleriyle gerilen ikili ilişkiler Alman halkının Türkiye’den ayağını kesmesine sebep oldu.
21 Nisan 2017 Cuma 12:46

Focus dergisi için Emnid araştırma şirketinin yaptığı ankette, referandum sonrası Almanların neredeyse tamamının Türkiye’de tatil yapmaktan imtina ettiği ortaya çıktı. Katılımcıların yüzde 84’ü tatil için Türkiye’ye  gitmek istemediğini söyledi.

 

Alman kadınları erkeklere oranla Türkiye’ye gitmek konusunda daha katı. Alman kadınların yüzde 87’si Türkiye’ye gitmek istemediğini beyan ederken, bu oran erkeklerde yüzde 77 seviyesinde.

 

Emnid araştırmasının, Almanya’da salı ve çarşamba günleri toplam 1004 kişi arasında yapıldığı kaydedildi.

 

Dışişlerinden seyahat uyarısı

 

Öte yandan Almanya hükümeti de referandum sonrasında Türkiye’ye seyahat edecek yurttaşlarına yönelik yeni bir seyahat uyarısında bulundu.

 

Dışişleri Bakanlığı’nın internet sayfasında yer alan 19 Nisan tarihli güncellenmiş seyahat ve güvenlik uyarılarında, 16 Nisan’da yapılan referanduma dikkat çekilerek şöyle dendi: “16 Nisan 2017’de Türkiye’de anayasa değişikliği konusunda referandum yapıldı. Referandumun resmi sonuçlarının Nisan ayı sonuna doğru açıklanması beklenmektedir. Gösterilerin olması ve büyük toplantılar yapılması ihtimal dışı değil. Seyahat edeceklere siyasi gösterilerden ve genel olarak büyük kalabalıklardan uzak durmaları tavsiye edilir.” 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha