• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Altı aylık geçici işe binlerce işsiz vatandaş başvurdu!

Altı aylık geçici işe binlerce işsiz vatandaş başvurdu!
0 0
Rize'de, bazı kurumlarda altı aylık geçici süreyle çalıştırılmak üzere 2 bin kişinin işe alınacağını duyanlar, İş Kurumu Müdürlüğüne akın etti. Sabahın erken saatlerinde İş-Kur binası önünde beklemeye başlayanlar, merdivenlerde kuyruk oluşturdu.
27 Şubat 2017 Pazartesi 14:37

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında il merkezi ve ilçelerde belediyeler, özel idare ve bazı kurumlarda 6 ay geçici süreyle 2 bin kişinin hizmetli kadrosunda istihdam edilmesi için çalışma başlatıldı.

 

Bugün başlayan iş başvuruları için Rize Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğüne çok sayıda başvuru yapıldı, İş-Kur İl Müdürlüğü merdivenlerinde uzun kuyruklar oluştu. Merdivenlerde sıra bekledikten sonra kuruma girenlerin oturarak sırasını beklemesi için bölüm ayrıldı. Buna rağmen sırasını ayakta bekleyen vatandaşlara seslenen İş-Kur İl Müdürü Hasan Kiraz, "Biz sizin için rahat edin diye koltuk koyduk. Koltuklarda oturun bekleyin. Hepiniz kaydolacaksınız merak etmeyin" uyarısında bulundu.

 

İŞKUR MÜDÜRÜ: İLK GÜN NEDENİYLE YOĞUNLUK VAR

 

İş-Kur İl Müdürü Hasan Kiraz, bir hafta sürecek başvuruların alımı sonrasında 2 bin kişinin istihdam edileceğini belirterek, "6 ay süreli bir çalışma programı uygulanacak. İşe alımlar noter huzurunda kura ile belirlenecek. Bir aileden sadece bir kişi işe girebilecek. İlk gün olması nedeniyle bir başvuru yoğunluğu var. Gelen vatandaşlarımızı kayıtlarını hızlı bir şekilde yaparak gönderiyoruz" dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha