• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ankara’da ekmeğe zam

Ankara’da ekmeğe zam
0 0
Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz beraberinde zamları da getiriyor. Un fiyatları başta olmak üzere maliyetlerin yükselmesi nedeniyle ekmeğe zam üstüne zam geliyor.
3 Mart 2021 Çarşamba 14:15

Son olarak Ankara’da ekmeğe zam geldi. Ankara'da 1.5 lira olan 200 gram ekmek satış fiyatı bugün itibarıyla 1.75 liraya yükseldi.

 

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, fırıncıların daha fazla zarar etmemesi için ekmek fiyatlarına yaklaşık yüzde 16 zam yapıldığını söyledi.

 

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Alnıaçık, son üç ay içinde yüzde 45 civarında una, yüzde 90 civarında da mayaya zam geldiğini, işçiliğe de yaklaşık yüzde 20 zam yapıldığını belirtti.

 

Alnıaçık, “Bu şartlar altında fırıncılarımız para kazanmayı bırakın, zarar ediyordu. Fırıncılarımızın daha fazla zarar etmemesi için ekmek fiyatlarına yaklaşık yüzde 16 zam yapıldı. Bu zamla bile fırıncılarımız kar edecek seviyede değil ancak bir nefes alabilecekler. Yapılan zamla Ankara'da 1.5 lira olan 200 gram ekmek satış fiyatı bugün itibarıyla 1.75 liraya yükseldi. Diğer bütün ekmek çeşitlerine de aynı oranda zam geldi” ifadelerini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha