• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

ASO Başkanı Özdebir, Kurban Bayramı tatilinin uzatılması önerilerine karşı çıktı: Tatil değil, üretim zamanı

ASO Başkanı Özdebir, Kurban Bayramı tatilinin uzatılması önerilerine karşı çıktı: Tatil değil, üretim zamanı
0 0
Ankara Sanayi Odası Başkanı (ASO) Nurettin Özdebir, Kurban Bayramı tatilinin uzatılması önerilerine karşı çıktı.
22 Temmuz 2019 Pazartesi 11:57

Turizmcilerin tatil taleplerini değerlendiren Özdebir, yaklaşan Kurban Bayramı'nın turizmin yoğun olduğu bir döneme denk geldiğini belirtti.

 

Özdebir, "Bu yıl turizm zaten çok başarılı bir sezon geçiriyor. Kurban Bayramı da turizmin en yoğun olduğu ağustos ayına denk geliyor. Dolayısıyla 5 günlük kurban bayramı tatilini daha fazla uzatmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Uzun süreli tatiller üretimi büyük bir kesintiye uğratıyor" ifadesini kullandı.

 

"Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, ‘Üretmeden tüketen milletler, önce haysiyetlerini, sonra da hürriyetlerini kaybedeceklerdir’" diyen Özdebir, şöyle devam etti:

 

"Ülke olarak önemli hedeflerimizi var. Bu hedeflerimize daha çok tatil yaparak değil, daha çok çalışarak, daha çok üreterek ulaşabiliriz. Türkiye ekonomisi üretim odaklı bir yaklaşımla, yüksek katma değer yaratan ve ithalata bağımlı olmayan bir üretim modeli ortaya koyması ile sağlıklı bir büyüme modeline kavuşacaktır. Bunu için de daha çok üretmek mecburiyetindeyiz. Üretmeyen bir ülke de sağlıklı bir büyümeye ulaşamaz."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha