• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bakan Albayrak: Stratejik ve üretim imkânı bulunmayan ürünler hariç, ithalat kolay olmayacak

Bakan Albayrak: Stratejik ve üretim imkânı bulunmayan ürünler hariç, ithalat kolay olmayacak
0 0
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "2020’nin ikinci yarısı inşallah her alanda önemli kazanımlar elde edeceğiz" açıklamasını yaptı. Albayrak, "Stratejik ve üretim imkânı bulunmayan ürünler hariç, ithalat kolay olmayacak" düşüncesini dile getirdi
20 Mayıs 2020 Çarşamba 18:48

Albayrak destek tutarının 252 milyar lira olduğunu, ötelenen kredi ve faizlerle birlikte 350 milyar lirayı aşan desteğin bulunduğunu dile getirdi.

 

Bakan Albayrak swap konusunda çok daha etkin yürütülecek sürecin başlayacağını belirtirken, "Yeni dönemde Türkiye olarak ticaret hacmi ve yerel paralarla swap noktasında çok daha etkin yürüteceğimiz bir süreç olacak. Özellikle 2020'nin ikinci yarısı inşallah her alanda önemli kazanımlar elde edeceğimiz bir ikinci yarı olacak. Tarihi fırsatlara şahit olduğumuz, her alanda daha etkin şekilde üretmenin gündemde olacağı bir döneme giriyoruz. Üretim kapasitemizi iyi değerlendirirsek, ekonomide yepyeni ve kalıcı bir hikaye yazacağımız bir döneme gireceğiz.-Yerli üretimi ve yerli üretimin dünyayla rekabetini tüm politikalarımızda daha da önceleyeceğiz. Stratejik ve üretim imkânı bulunmayan ürünler hariç, ithalat kolay olmayacak. Birileri bir dönem ülkemizi ithalat cenneti yapmaya çalıştı. Yerlileştirmede sanayicimizi daha da destekleyeceğiz. Uzun vadeli, TL'ye dayalı, düşük maliyetli finansman programlarını etkinleştireceğiz." ifadesini kullandı. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha