• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bir zamanlar Türkiye’nin en büyük traktör fabrikasıydı: Uzel Holding yağmalanıyor

Bir zamanlar Türkiye’nin en büyük traktör fabrikasıydı: Uzel Holding yağmalanıyor
0 0
Türkiye’nin en büyük traktör fabrikasıyken, aile üyeleri arasındaki anlaşmazlık sonucunda kapısına kilit vurulan Uzel Holding yağmalanıyor.
18 Haziran 2019 Salı 15:37

Maaş alamayan güvenlikçilerin çekilmesiyle sahipsiz kalan fabrikanın milyonlarca liralık üretim bantları ve traktörler parça parça çalınıp götürülüyor.

 

Türkiye’nin en büyük traktör fabrikasıyken aile üyeleri arasındaki anlaşmazlık sonucunda kapatılan, yeri İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde olan Uzel traktör fabrikası, hurdacıların uğrak yeri oldu. Maaş alamayan güvenlikçilerin terk etmesiyle sahipsiz kalan fabrika yaklaşık iki aydır yağmalanıyor.

 

Üretim bantları, traktörler, klimalar, torna makineleri, tezgahlar, masalar, sandalyeler yerlerinden sökülerek götürülüyor. Tüm kapıları açık olan fabrikaya gelen yağmacılar topladıkları malzemeleri hurdacıya satıyor.

 

‘Her gün bir sefer geliyorum, harçlığımı çıkartıyorum’

 

Parasız kaldığı zamanlar fabrikadan hurda topladığını belirten bir kişi şunları söyledi: “Ben hurdacı değilim, demirci değilim, bir sabah buradan geçerken bir baktım 10-15 kağıtçı birden geçiyor. Ben de parasızdım o gün, bir girdim baktım herkes demir alıyor. Ben de başladım demir almaya, her gün bir sefer geliyorum harçlığımı alıyorum çıkıyorum. Genelde kağıtçılar geliyor. Suriyeliler, Pakistanlılar büyük motorları götürüyorlar. Bu üç dört aydır devam ediyor. Hiç bir güvenlik önlemi yok terk edilmiş durumda.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha