• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bitcoin son 13 ayın en düşük seviyesinde

Bitcoin son 13 ayın en düşük seviyesinde
0 0
Sanal para Bitcoin'in değeri son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Sanal parada değer kaybı geçen Çarşamba gününden bu yana yüzde 17'ye ulaştı.
19 Kasım 2018 Pazartesi 22:26

Dünya genelinde sanal paraların en tanınmışı olan Bitcoin değer kaybetmeye devam ediyor. 1 Bitcoin'in değeri 5 bin 173 dolara gerileyerek son on üç ayın düşük seviyesini gördü.

 

Aralık 2017'de 1 Bitcoin 20 bin dolara kadar yükselmişti. Bitcoin'deki değer kaybı geçen Çarşamba gününden bu yana yüzde 17'ye ulaştı. Reuters'e açıklama yapan Kripto para uzmanı Timo Emden, "Yatırımcılar şu günlerde belirsizliklerle karşı karşıya" dedi.

 

Bitcoin'in yanı sıra diğer kripto para birimleri olan Ethereum, Litecoin ve Ripple da haftaya kayıplarla başladı. İnternet sitesi Coinmarketcap'in verilerine göre, 2 bin dolayındaki sanal paranın değeri şu anda 170 milyar dolar tutarında. Site, geçen Çarşamba bu değerin 210 milyar dolar olduğuna yer verdi. Sanal paralara talebin yoğun olduğu dönemlerde bu değer 830 milyar dolara kadar yükselmişti.

 

Sanal paralardaki değer kayıplarına birçok faktörün neden olmuş olabileceğine dikkat çekiliyor. Özellikle çok sayıda Bitcoin yatırımcısının Bitcoin'in borsaya açılmasını beklemesi ancak bunun bir türlü gerçekleşmemesi kayıplara neden olarak gösteriliyor. Bitcoin'in bir türevi olan Bitcoin Cash'in piyasaya sürülmesinin de değer kayıplarında etkili olduğu belirtiliyor.

 

Kaynak: Deutsche Welle Türkçe

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha