• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bodrum'da ev fiyatları zirveyi gördü

Bodrum'da ev fiyatları zirveyi gördü
0 0
Koronavirüs (Covid-19) salgınının başladığı günlerden bu yana bir kaçış adresi olarak görülen Muğla'nın Bodrum ilçesinde ev fiyatları büyük artış kaydetti.
5 Aralık 2020 Cumartesi 20:10

Tatil beldesi olması nedeniyle ev fiyatları zaten yüksek olan Bodrum, koronavirüsle birlikte çok sayıda kişinin kaçış adresi oldu. Böylece ilçede 'her keseye uygun' ev bulunması ihtimali de ortadan kalktı. 

 

Maddi durumu iyi olanlar residence hizmeti alabilecekleri adresleri tercih ederken, ucuz ev arayanların adresi ise merkezden uzak bölgelere taşınmaya başladı. Bir başka trend ise, ilçeden arsa alıp arazi üzerine prefabrik konut inşası.

 

Koronavirüsle Bodrum’a ilginin arttığını belirten Besa Grup Satış ve Pazarlama Koordinatörü Şule Alp, “Vaka yoğunluğu, apartmanlardaki gürültü, yürüyüş alanlarının azlığı, kalabalıklardan kaçmak isteme gibi nedenlerle Bodrum’daki yazlıklar normalleşmeden sonra zaten dolmuştu. Buna home office çalışma ve uzaktan eğitim de eklenenince birçok insan kışın da kalmaya karar verdi” dedi.

 

Şule Alp, ilçede her beklentiye göre ev bulmanın mümkün olduğunu belirterek “Ne istediğinize bağlı. Devlet kurumlarına, merkeze yakın olsun diyenler Bitez, Konacık gibi bölgeleri tercih ediyor. Otelde tatil yapar gibi yaşamak isteyenler Yalıkavak, Türkbükü, Gündoğan’da ev arıyor. Özellikle uluslar arası limana sahip Yalıkavak yaz-kış hareketli” dedi.

 

Bodrum’da sadece oturuma hazır konutlara değil arsalara da ilgi yüksek. Türkiye çapında geçen yıl Haziran Temmuz Ağustos aylarında arsa satışları, 45 milyon TL’yken bu yıl aynı dönemde 89 milyon TL’ye çıktığını aktaran Şule Alp, “Geçen yıl haziran, temmuz ve ağustos döneminde 1.219 konutun satıldığı ilçede, bu sene aynı dönemde yüzde 83,1 artışla 2 bin 232’ye yükseldi. Üstelik artık Bodrum’un Meşelik, Dörtepe, Güvercinlik, Güllük gibi adını çok duymadığımız bölgeleri de tercih ediliyor. Merkeze uzak ama ulaşımın kolay olduğu bu bölgelerde insanlar arsa alarak ev yapmayı düşünüyorlar. Hatta bazıları prefabrik yapılar yaparak bu yılı geçirmek istiyor” diye konuştu.

 

Residence tarzı, kreş, temizlik ve deniz taksi hizmeti veren evlerin fiyatları 750 bin eurodan başlayıp 9 milyon euroya kadar yükseliyor.

 

Deniz manzaralı küçük evlerin fiyatları ise 1 milyon TL'den başlıyor. Kiralar ise 2 bin 500 TL ile 70 bin TL arasında değişiyor.

 

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha