• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Çaya rekor zam: Bir bardak çay, 1 litre benzinden pahalı

Çaya rekor zam: Bir bardak çay, 1 litre benzinden pahalı
0 0
Fitili ÇAYKUR ateşledi. Bakkallar, kahvehaneler, marketler, kafeler, restoranlar, hatta belediyelere ait sosyal tesisler çay fiyatlarını bir günde yüzde 60 artırdı.
18 Mayıs 2022 Çarşamba 14:55

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (ÇAYKUR) kuru çay fiyatına yaptığı yüzde 43,70’lik zam market raflarında katlandı.

 

Bazı marketler raflardaki çay paketlerini depoya taşırken, bazıları etiket fiyatına bir günde yüzde 60 zam yaptı. Kafe restoranlar da aynı gün bardak çay fiyatlarını artırdı.

 

Lüks kafelerde 1 bardak çay 25 liraya yükseldi. Zamlı tarife ile 1 bardak çayın fiyatı, litresi 22-23 lira aralığında satılan benzini geride bıraktı.

 

Yaş çay alım fiyatının yüzde 76 artırılarak 6,70 TL’ye çıkarılmasının hemen akabinde ÇAYKUR geçen yıl hasat edilmiş yaş çaydan imal edilen çay fiyatına yüzde 44 zam yapmıştı. Aynı şekilde bakkal ve marketler eski fiyattan aldığı çayın fiyatını bir anda artırdı.

 

EN UCUZ BİR BARDAK ÇAY 8 TL

 

5 kilogramlık Çaykur Tiryaki Çayı’nın fiyatı bir günde 184 TL’den 289 TY’ye yükseldi. Bazı marketler ise satışı bir adet ile sınırladı. Ankara’nın Sincan ilçesinde çaya gelen zammı fırsat bilip çay reyonunu boşaltan bir süper markete zabıta tarafından ceza kesildi.

 

Çaya gelen zam restoran ve kafelerdeki menülere de yansıdı. Belediye tesislerinde çay fiyatları ortalama 6 TL’den 8 TL’ye yükseltildi. Zincir restoranlarda ise fiyatlar 10 liradan 14 liraya kadar çıktı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha