• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Çim Halı Fiyatları Nedir?

Çim Halı Fiyatları Nedir?
0 0
Huzurlu ve mutlu bir doğa hayatı mı istiyorsunuz? Şehrin gürültüsünden kalabalığından bıktınız mı? Şöyle yeşil alanlara kaçıp gitmek istiyorsunuz ama işiniz izin vermiyor mu? O zaman bu yazımız tam size göre.
23 Ekim 2015 Cuma 11:15
Suni çim genel tanımı itibariyle doğal çim yerine bir alternatif olarak üretilmiş hammaddesi petrol olan sentetik yapay çimlerdir. Doğal çimlerin birtakım dezavantajları olmasından dolayı arayışlar neticesinde suni çim keşfedilmiş ve çeşitli alanlarda uygulanmaya başlanmıştır. Temel hammaddesi Petrol olan suni çim içerik olarak kauçuk granül dolgulu olup 100% polietilen malzemelerden oluşan iplikler ile meydana gelmektedir. Suni çim halı çeşitleri ise şöyledir: Suni çim halılar ya da sentetik çim halılar genel olarak iki ana gruba ayrılmaktadır. Bunlar: Sportif amaçlı kullanılan suni çim halılar ve Dekoratif amaçlı kullanılan peyzaj suni çim halılarıdır.

Son yıllarda üçüncü nesil yani hem kum dolgulu hem de granül dolgulu suni çim halıların piyasaya çıkması ile spor zeminlerinin bakımı çok daha kolay olan ve yıllarca kullanılabilen bu ürün ile hızlıca kaplanmaya başlanmıştır. Spor sahalarının her çeşidi için özel bir suni çim halı modeli mevcuttur. Futbol sentetik çim halıları, tenis sentetik çim halıları, çok amaçlı suni çim halıları, golf suni çim halıları, ragbi ve diğer sporlar için suni çim halı çeşitleri mevcuttur.
Dekoratif amaçlı olan suni çim halıları ise hem dış mekanlar hem de iç mekanlar için çok uygundur. UV ışını dayanımı için özel katkı maddesi ile dekoratif suni çim halıları yıllarca bahçenizde ve terasınızda solmadan ilk günkü gibi yemyeşil kalacaktır. Balkon suni çim halıları, teras sentetik çim modeli, bahçe suni çim halı modelleri için çim halı fiyatları oldukça uygundur ve bu yönünylede pek çok kişinin, işletmecinin tercihi olmaktadır. Kafeler, dinlenme alanları ve bir çok işletme çim halıları tercih ederek misafirlerine daha ferah ve temiz ortamlar sunmaktadırlar, çim halı fiyatları için http://blog.nurteks.com.tr/cim-hali-fiyatlari/

Sentetik Çim halı uygulaması Nasıl Yapılır?

Sentetik çim veya suni çim halı uygulaması FIFA standartlarına göre ikiye ayrılmıştır. Birbirine çok benzeyen bu iki sistem oyun performansını etkileyen bazı faktörlerle Standart Sistem ve Shockpad’li Sistem olmak üzere birbirinden ayrılmıştır. Adlarından da anlaşılacağı üzere Standart sistem suni çim halı alt yapısında shockpad kullanılamaz. Shockpad’li Sistemde ise suni çim alt yapısında Shockpad kullanılır. Çim halı fiyatları firmadan firmaya ve kaliteye göre değişiklik göstermekle beraber genellikle oldukça uygun fiyatlıdır.

Standart Sistem Sentetik Çim Uygulama Aşamaları Nelerdir?

Standart sistem sentetik çim halı ve alt yapı uygulaması 5 etapta yapılır. Öncelikle drenaj sistemi kanalları ve drenaj boruları yerleştirilir, mıcır dolgu yapılır ve keçe malzemesi serilir, sentetik çim uygulaması ve çizgileri yapıldıktan sonra son olarak da çim halı dolgu malzemesi uygulanarak sistem hazır hale getirilir. Sizlerde çim halı fiyatlarına bakarak en uygun halıyı kendinize seçebilir ve kolay bir şekilde alarak mekanlarınıza serebilirsiniz.
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha