• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Deutsche Bank hisse senedi piyasasından çıkıyor

Deutsche Bank hisse senedi piyasasından çıkıyor
0 0
Deutsche Bank tarafından Pazar günü yapılan açıklamada Almanya merkezli bankanın hisse senedi işinden çıkacağı ve yılın ikinci çeyreğinde 2.8 milyar Euro (3.1 milyar dolar) net zarar yazacağı belirtildi.
7 Temmuz 2019 Pazar 23:09

Kapsamlı yeniden yapılandırma planıyla birlikte hafta başında 20 bin kişiyi işten çıkarabileceği belirtilen bankanın CEO'su Christina Sewing, Deutsche'nin yatırım bankacılığı birimini daraltmayı ve karlılığı artırmayı hedefliyor.

 

Bankanın 7.4 milyar Euro'luk cezanın 2022 yılına kadar yeniden yapılandırılmasını beklediği belirtilen açıklamada, 2019 ve 2020'de temettü ödemesi yapılmayacağı kaydedildi.

 

Sewing'in açıklamasında "Bugün Deutsche Bank'ın on yıllardan bu yana görülen en temel dönüşümünü açıkladık. Gerçek potansiyelimizi ortaya çıkarmak için gerekeni yapmaya çalışıyoruz." ifadesi yer aldı.

 

Deutsche Bank hakkında son dönemde çıkan haberler, önceki yöneticiler ve Sewing'in karşı karşıya olduğu yüksek maliyet ve düşük gelir sorununu iyice belirgin hale getiriyor.

 

Sewing'in, bankanın Commerzbank AG ile birleşme görüşmelerinin sonuç vermemesinin ardından Pazar günü yönetim kurulu tarafından onaylanan yeni planına göre 2022 yılı için çalışan sayısı 74 bin olarak hedefleniyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha