• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Dev şirketlerden sonra bir konkordato da yurttaştan

Dev şirketlerden sonra bir konkordato da yurttaştan
0 0
Konkordato, borçlarını ödeyemeyen şirketlerin mahkeme aracılığıyla iflaslarını ertelediği, hacizlere karşı koruma zırhı kazandıkları ve borçlarını yapılandırdıkları bir gerçeklik olarak hayatımıza girdi.
18 Kasım 2019 Pazartesi 13:01

Dev şirketler peş peşe konkordato ilan ediyor. Şirketler gibi yurttaşlar da konkordato ilan edebiliyor. Manisa'da bir yurttaş konkordato ilan etti.

 

İlan.gov.tr'de yer alan bilgilere göre Sarıgöl Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki konkordato davasında borçlu Selahattin Önal, konkordato ilanında bulundu.

 

Mahkeme talebi kabul ederek geçici mühlet verdi. Kararda şu ifadelere yer verildi:

 

"Davacı Selahattin Önal vekili Av. Çetin Arık tarafından açılan Konkordato davası nedeniyle;
Sarıgöl Asliye Hukuk (Ticaret Mahkemesi Sıfatıyla) Mahkemesinin 2019/217 Esas sayılı dosyasının 11/11/2019 tarihli tensip tutanağında geçici mühlet kararının ilanına karar verilmiş olmakla; Davacı Eser Ulu tarafından açılan Konkordato davası nedeniyle;2004 sayılı İcra İflas Kanunun'nun 287/1.maddesi gereğince 11/11/2019 tarihinden başlamak üzere 3 ay süre ile geçici mühlet kararı verilmiş olup keyfiyetin ilanından itibaren alacaklıların 7 günlük kesin süre içerisinde dilekçe ile itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleri ile birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede Mahkememizden konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri ilan olunur."

 

KAYNAK: AHVAL

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha