• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Dört şirketten iflas: Ambalaj devi Europac da iflas etti

Dört şirketten iflas: Ambalaj devi Europac da iflas etti
0 0
Ekonomik krizin tüm sektörleri etkilediği Türkiye'de neredeyse her gün dev şirketlerle ilgili iflas veya konkordato ilanı haberleri geliyor.
23 Ocak 2020 Perşembe 12:33

Ekonomide hükümet 'iyileşme' mesajları verse dedi konkordato haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Dört şirketten daha iflas kararı geldi. İflası istenen şirketler arasında ambalaj devi de yer alıyor.

 

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Bakırköy 1. İcra Dairesi, Europac Ambalaj A.Ş.'nin iflasına karar verdi. Kararda şirketin tasfiye işlemlerine başlandığı ifade edildi. Şirket 1993'te kurulmuş ve 17 bin metrekarelik dev bir tesiste üretim yapıyordu.

 

Bir diğer iflas eden şirket ise Blaine Kimyasal. İstanbul Anadolu 3. İcra Dairesi tarafından şirketin iflasına karar verildi. İflas eden üçüncü şirket bir tekstil firması.

 

Bakırköy 1. İcra Dairesi, ADG Triko Tekstil'in iflasının kabul edilerek, tasfiye işlemlerinin başladığını kararında paylaştı.

 

İflas eden son şirket ise Kocaeli'den. Yerel EnKocaeli'nin haberine göre Gebze Asliye Ticaret Mahkemesi birbuçuk yıl önce konkordato ilan eden Marmara Dengizekler Orman Ürünleri şirketinin iflasını açıkladı. Şirket 81 yıldır ticari faaliyetini sürdürüyordu.

 

KAYNAK: AHVAL

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha