• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erol Mütercimler: Ekonomi bozulursa Türkiye parçalanır

Erol Mütercimler: Ekonomi bozulursa Türkiye parçalanır
0 0
Haliç Üniversitesi İşletme Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler, ekonominin bozulması halinde Türkiye'nin parçalanabileceğini söyledi.
21 Nisan 2019 Pazar 13:07

'Aklınızı başınıza toplayın, yaptırtmayın' diye seslenen Mütercimler, sosyal medyada yayınlanan videosunda şunları söyledi:

 

"Ya gerçek anlamda vatansever olacaksınız, ülkenizi soyup soğana çevirmeyeceksiniz, despotluk, tek adamlık gibi tüm bunlara soyunmayacaksınız, toplumu kucaklayacaksınız ve biz tüm bu tehlikeyi atlatacağız.

 

Önce ekonomi. Sonra onun yaratacağı iç karışıklıklar. Sudan neden karıştı? Ekonomi meselesi değil mi? Açlık, yoksulluk, hırsızlık değil mi? Fas niye? Cezayir. Yoksulluk, hırsızlık. Bu tür toplumsal karışıklıkların üçüncü basamağı nedir: İç savaş. Dördüncü basamağı nedir: Ülkenin parçalatılması. Bunu mu istiyoruz. Bununla karşılaşmamak için benimki bir uyarı bir sol Kemalist olarak. 

 

Siyasal iktidar sahipleri, hırsızlığa, yolsuzluğa yöneliyor ve ülkenin tüm milli değerlerini yok ediyorsa ve insanlar iktidar partisine oy veriyorum diye tüm bunlara göz yumuyorsa, erdeminizi kaybetmişsiniz demektir. Erdemini kaybeden halk bir gün gelir ülkesini kaybeder. Machiavelli 16. yy'de söyledi bunu. Tüm bunların olmasını istemiyorsak, yapılacak şey basit: Milli konsensus.

 

Laf cambazlığı yapmayacak siyasetçiler. Kafiyeler üretip, cümleler kuruyorlar. Çok ciddi bir tehlike hem dünyayı hem Türkiye'yi bekliyor.

 

Biz hakikatin peşindeyiz. Dolar yükselirken de aynı şeylere dikkat çektim. Doları tutamazsınız ekonomik ambargolarla yüz yüze kalırsanız. Ekonomistler söylüyor. 10, 11, 12 gibi. Benim söylediğim strateji analizi. 7.40'ı gördük bak ne hale geldik? Ecevit döneminde 4.5 milyar dolar çekildiğinde ne hale geldi ülke? O yüzden herkes aklını başına toplayacak.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha