• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Haciz gelen otel boşaltıldı: 350 müşteri sokakta kaldı

Haciz gelen otel boşaltıldı: 350 müşteri sokakta kaldı
0 0
Ekonomik krizle birlikte konkordato, icra ve iflas hayatımıza yeniden girdi. Şirketler iflas ve konkordato ilan ediyor, yurttaş ise hacizlerle boğuşuyor.
7 Kasım 2019 Perşembe 13:21

Çarşamba günü dört kardeşin ekonomik sıkıntı ve maaşa konulan haciz nedeniyle intiharı Türkiye gündemine oturdu. Hükümet de son haftalarda vergi ve KYK borcu nedeniyle binlerce kişinin banka hesabına elektronik haciz işlemi uyguladı.

 

Kriz giderek derinleşirken haciz haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. İzmir'in Konak ilçesinde bulunan bir otel, mahkemenin tahliye kararı vermesinin ardından boşaltılmaya başlandı.

 

Otelin mülk sahibinin bankaya olan borcu sebebiyle mahkeme, binanın satışına ve otelin tahliyesine karar verdi. Bunun üzerine otele gelen yetkililer, içinde 350 müşteri ve 107 personel bulunan 207 odalı oteli boşaltmaya başladı. Müşteriler, otelden ayrılmaya başlarken, otel müdürü Erol İnce, yaşananlara tepki gösterdi.

 

Kendilerine tahliye kararıyla ilgili bir tebligat gönderilmediğini iddia eden İnce, "5 senelik kira kontratımız olmasına rağmen, iş yeri sahibinin bankaya olan borcu nedeniyle tebligatsız tahliye işlemi başlatıldı. 207 odalı otelimizde hali hazırda 350 müşterimiz ve 107 personelimiz var. Hepimiz mağdur durumdayız. Bize bir saat bile zaman vermedikleri gibi tahliye işlemine devam ediyorlar." dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha