• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Hafriyat devi DUY TAŞ konkordato ilan etti

Hafriyat devi DUY TAŞ konkordato ilan etti
0 0
Ekonomik krizin tüm sektörleri etkilediği Türkiye'de neredeyse her gün dev şirketlerle ilgili iflas veya konkordato ilanı haberleri geliyor.
18 Şubat 2020 Salı 16:06

Krizin en çok etkilediği sektörlerin başında gelen inşaat sektöründen bir konkordato ilanı haberi daha geldi. 30 yıldır faaliyette olan hafriyat firması konkordato istedi.

 

Yerel Ses Kocaeli'nin haberine göre şirket ekonomik krize dayanamayarak konkordato ilan etti.

 

Kartepe’de faaliyet gösteren, İSU ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin işlerini de yapan firma ile ilgili 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından verilen kararda şöyle denildi:

 

“Davacı DUY TAŞ HAFRİYAT NAKLİYAT İNŞAAT TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından mahkememizde açılan konkordato davası nedeniyle; DUY TAŞ HAFRİYAT NAKLİYAT İNŞAAT TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ hakkında 12/02/2020 günü saat 10:55 itibariyle konkordato kapsamında davacı hakkındaki kesin mühletin 3 ay süre ile uzatılmasına karar verilmiş olup, Nazir Esirci, İrfan Murat ve Hakan Kapucu belirtilen süre içinde konkordato komiseri olarak atanmış ve İİK'nun 288/2 maddesi ve ilgili maddeleri çerçevesinde kesin mühlet uzatım kararı verildiğinin ve konkordato komiseri atandığının ilanına karar verilmiştir."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha