• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İki inşaat şirketi daha konkordato ilan etti

İki inşaat şirketi daha konkordato ilan etti
0 0
Ekonomik krizin tüm sektörleri etkilediği Türkiye'de neredeyse her gün dev şirketlerle ilgili iflas veya konkordato ilanı haberleri geliyor.
14 Kasım 2019 Perşembe 12:52

Krizin en çok etkilediği sektörlerin başında gelen inşaat sektöründen bir konkordato ilanı haberi daha geldi. Lüleburgaz’da inşaat ve beton alanında faaliyet gösteren iki dev firma konkordato ilan etti.

 

Yerel Görünüm gazetesinin haberine göre firmalara mahkeme tarafından konkordato komiseri atandı.

 

Lüleburgaz ve çevresindeki illerde faaliyet gösteren beton devi firma da konkordato ilan etti. Lüleburgaz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmada, davacı avukatları konkordato talebinin reddedilmesi gerektiğini belirtirken, mahkeme konkordatoya uygun durumun oluştuğu kararına vardı.

 

Mahkeme kararı sonrasına şirkete bir yıllık müddet verildi. Firma bir yıl müddetin sonunda borçların büyük bir kısmını ödeyemezse hakkında iflas kararı verilecek. Bunun yanı sıra firma bu bir yıl boyunca normal çalışmaya devam edecek. Firmayı bu süre içerisinde konkordato komiseri takip edecek. Bu sürede şirkete icra ve iflas işlemi yapılamayacak.

 

İki firma için de kendilerine verilen bir yıllık süre içerisinde herhangi bir icra ve iflas işlemi uygulanamayacak. Bu bir yıl içerisinde mahkeme konkordato komiserinden ara rapor isteyebilecek. Bunun yanı sıra firmaların bir yılın sonunda mali durumunun düzelmediği ve borçlarını ödeyemediği tespit edilirse haklarında iflas kararı verilecek.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha