• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kamu bankalarından ‘normalleşme’ye destek için dört kredi paketi

Kamu bankalarından ‘normalleşme’ye destek için dört kredi paketi
0 0
Kamu bankaları ‘normalleşme’ sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için dört yeni kredi paketini hayata geçiriyor.
1 Haziran 2020 Pazartesi 11:18

Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank’ın ortak açıklamasına göre, konut desteği kapsamında sıfır ve birince el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıl vade ve aylık yüzde 0.64 faizle finansman sunulacak.

 

İkinci el binek araç veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere yüzde 0.82 faiz oranı ile taşıt kredisi verilecek.

 

Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır binek araç veya ticari araç satın alacak müşterilere firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık yüzde 0.49-0.69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak.

 

Yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet firmalarıyla anlaşmalar yapılarak, asgari 3 bin lira, azami 30 bin lira kredi tutarı ile altı ay ödemesiz azami 60 ay vade, aylık yüzde 0.55 faiz oranı ile finansman sağlanacak.

 

Seyahat acentelerinden tatil paketi satın alacak müşterilere 10 bin liraya kadar altı ay ödemesiz 36 ay vadeli uygun şartlarda finansman imkanı sunulacak.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha