• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kaynak Holding'e kayyım atandı

Kaynak Holding'e kayyım atandı
0 0
İpek Koza Grubu'ndan sonra Kaynak Holding'e de kayyım atandı. Kayyumlar, 200 polis ve TOMALAR eşliğinde Kaynak Holding'in Bağcılar'daki merkezine gitti.
18 Kasım 2015 Çarşamba 06:24

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine İstanbul 10. Anadolu Sulh Ceza Hakimliği holding bünyesindeki 19 şirkete kayyım atadı. Kayyumlar bu sabah şirket merkezine girdi.

 

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Kaynak Holding'e yönelik sürdürülen soruşturma çerçevesinde daha önce Holding'in Üsküdar ve Mahmutbey'deki yönetim binalarında arama yapılmıştı.

 

HANGİ ŞİRKETLERE EL KONULDU?

1979 yılında kurulan Kaynak Holding bünyesinde, Sızıntı, FEM, NT ve Sürat Kargo gib eğitim, yayıncılık, kargo, gıda, turizm ve bilişim sektöründeki şirketler bulunuyor.

 

Yıllık 1,5 milyar liralık ciroya sahip holding, 16 farklı sektörde bünyesinde 100 aktif marka ile 23 ayrı şirket barındırıyor.

 

El konulan şirketler arasında olan NT kitap kırtasiye mağazaları, muhalif kitapların en çok satıldığı kitapçı olarak biliniyor.

 

İşte el konulan şirketlerin listesi:

 

Kaynak Holding'e 200 polis ve TOMA'larla kayyum ataması

Kaynak Holding’e kayyım atanmasının ardından holdingin Bağcılar’daki merkez binasına çok sayıda polis geldi.

TOMA‘larla birlikte gelen yaklaşık 200 polis, yoğun güvenlik önlemi aldı. Kayyum olarak atanan kişilerin holding yöneticilerini bekledikleri belirtildi. Bu arada holdingin Üsküdar'daki binasına gelen polislerin, "Spor Şube" polisi olması dikkat çekti.

 

 

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

 

Sızıntı Dergisi'nin basıldığı matbaaya da kayyım atandı

 

İzmir' Sarnıç'taki Kaynak Holding'e ait olan Sızıntı dergisinin basıldığı matbaaya da kayyım atandı. Kayyım, matbaanın bulunduğu binaya mali polislerle birlikte giriş yaptı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha